takip et takip et takip et
Gündem

27 Ağustos 2019 - 797 Okunma

TOKAT YILLARDIR BEKLEDİĞİ TERMAL TESİSE KAVUŞUYOR

Abone Ol

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde geçtiğimiz ay temeli atılan termal tesisin inşası devam ediyor. İnşasına  45 gün önce temel atma töreni ile başlanan termal tesisin inşasında betonarme kısmının tamamlanma aşamasına gelindi. 

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde geçtiğimiz ay temeli atılan termal tesisin inşası devam ediyor. İnşasına  45 gün önce temel atma töreni ile başlanan termal tesisin inşasında betonarme kısmının tamamlanma aşamasına gelindi.

Romatizmal hastalıklar, metabolizma rahatsızlıkları, karaciğer, safra kesesi, böbrek, mide, bağırsak rahatsızlıkları ve kadın hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde etkili olduğu bilinen  termal suyun cilt kanserini tedavi edici özelliği klinik testlerle kanıtlanmıştı. Yüzyıllardır insanlığın gerek tedavi gerekse temizlenme amacıyla kullandığı termal suyu modern bir tesisle hizmete sunmaya çalışan yatırımcı Altunlar Grup Şirketler Müdürü Mustafa Altun tesis ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başta Sulusaray halkı olmak üzere Tokat’ın, Tokatlıların otuz yıldır hayalini kurdukları tesisi hayata geçirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Altun şunları söyledi:

“Tesisimiz 5400 metrekare alan üzerine kurulan bir  sosyal tesistir. Tesisimizde aile havuzları, çocuk havuzları, şifa havuzları, yarı olimpik havuz, aqua parklarımız mevcut. Restoranımız kafemiz vitamin barımız marketimiz ve mescitlerimiz var. Şu anda üçüncü kattayız. Son kattayız. En üst katta da yirmi adet otel odamız olacak, standart şekilde. Bunların yanı sıra arka tarafta ormanımız mevcut. Misafirlerimiz ormanda doğaya zarar vermeden hayata geçireceğimiz çalışmalarla ormanı hem sosyal aktiviteler için hem de  mesire alanı olarak kullanabileceklerdir. Bu orman alanı içinde gerekli yürüyüş alanları bungalov evleri olacak. Aileler geldiğinde burada rahat bir vakit geçirebilecek. Otelimizde konaklayabilecek. Devre mülk satın alabilecek. Her türlü imkânı hizmeti burada sunacağız” dedi.        Yapılan yatırıma hem Sulusaray hem de Tokat halkının sahip çıkmasının kendileri açısından oldukça sevindirici olduğunu  ifade eden Altunlar Grup Şirketler Müdürü Mustafa Altun, devre mülk satışlarına başladıkları tesisi 2020 yılı Haziran ayında hizmete açacaklarını söyledi.


" TOKAT YILLARDIR BEKLEDİĞİ TERMAL TESİSE KAVUŞUYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT YILLARDIR BEKLEDİĞİ TERMAL TESİSE KAVUŞUYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT YILLARDIR BEKLEDİĞİ TERMAL TESİSE KAVUŞUYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku