takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

26 Eylül 2018 - 07:42:33 - 21 Okunma

TOKAT ve FİKREN

TOKAT ve FİKREN

 

Toplumun en küçük yapısı AİLE’dir. Ve Aile de fertlerden oluşur. Tokat’ımızda günlük basın yayın faaliyetlerinin yazılı ayağında yer alan bir basın kuruluşu olarak Tokat Gazetemiz, çok şükür GENİŞ bir AİLEdir. Patronajından, fikir işçisi ve beden işçisine, köşe yazarından abonesine, okur kitlesine varana dek birbirine sevgi, saygı duyan, tutkunlukla işini yürüten, işe güce destek veren, şehrin meselelerini sahipleyen bir zihniyetle yayın hayatını devam ettirmekte.

            Bilhassa yazılı basın yayının, yaşam kaynağı olan RESMİ İLAN GELİRLERİ bir süredir aydan aya azalan, gerileyen bir hale bürünmüştü. Ve buna ilaveten, kağıt, kalıp, mürekkep gibi ana malların fiyatlarındaki aşırı artış, ekonomik sıkıntıyı iyiden iyeye hissettirir oldu. Günlük yayının devamı güçlü bir sermayeye, paraya ihtiyaç duyar hale geldi.

            Kamu yararı gözeterek yürütülecek bir yayının, para gücü olmaksızın yürütülmesinin imkansız olduğu bir ortamda açıkça bilinmesi gereken durumlardır bunlar. Fikir işçisi, para sıkıntısının olduğu yerde çare için fikir üretebilmeli. Ürettiğimiz fikrin de yürütmesi olmalı. Biri mutlaka bir fikrin sahiplenicisi, tatbik edicisi olmalı!

            İşte tam da burada, fikir işçisi aynı zamanda fikrin bizatihi uygulayıcısı olacaksa, bir anlamda para işini çözmeli, para bulmalı… Fikir işçisi PARA İŞİNE girmeli mi, girmemeli mi? Bu meslekte 22 yılını fikir işçiliğine vermiş bir emekçi olarak, paradan mümkün olduğunca uzak durmuş bir isimiz. Lakin gidişatta, ortaya çözüm için konulan fikrin yürütücüsü de bu işe canı gönülden inanmalı! Bu sektörde ortaya koyduğumuz fikre ve niyete en iyi inanan fikrin sahibi olacaktır. Çünkü çok zor bir fikir ve bu zorluğa göğüs germek kolay olmayacak! O halde iş başa düşecekti!

            TOKAT ile FİKREN projemizin bilinmesi gereken bir yönü var. Tokat Gazetesi, bir ata ocağıdır, aş ocağıdır. Bu ailenin bir ferdi olarak, yeni bir çocuk sahibi olmak niyetindeyiz. Bu çocuğun geleceğini sağlam temel üzerine kuralım derdindeyiz.

            Dahasını yazarız inşallah.

 

"Fatih Kılıç" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku