Dolar 32,2341 0%
Euro 35,0398 -0.01%
Gram Altın 2.441,69 -0,22%
Çeyrek Altın 4.013,00 -0,25%
Yarım Altın 8.020,00 -0,22%
Tam Altın 15.897,94 -0,51%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu: 2024 Yılı Bütçesi ve İl Genel Meclisi Faaliyetleri Bütçesi 840 Milyon TL

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu: 2024 Yılı Bütçesi ve İl Genel Meclisi Faaliyetleri Bütçesi 840 Milyon TL

ABONE OL
02 Kasım 2023, 15:42:02

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, İl Özel İdaresi’nin 2024 yılı bütçesinin 840 milyon TL olarak hazırlandığını duyurdu. Kasım ayı bütçe toplantısında konuşan Vali Hatipoğlu, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin önemli hizmetlere imza attığını ve bu gayretlerin devam edeceğini vurguladı.

Vali Hatipoğlu, yaklaşık bir buçuk yıldır Tokat’ta görev yaptığını hatırlatarak, kaynakların doğru bir şekilde yönetilmesinin önemli olduğunu belirtti. Özellikle KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi) programı sayesinde köylerde önemli projelerin hayata geçirildiğini ve bunlara yeni projelerin eklenmeye devam ettiğini söyledi.

IMG 4910

2023 yılında kararlaştırılan 480 milyon TL’lik bütçeye ek olarak 140 milyon TL’nin katıldığını ifade eden Vali Hatipoğlu, KÖYDES kapsamında önemli yatırımların büyük oranda tamamlandığını açıkladı. Ayrıca DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi) ve İller Bankası’ndan ilimize sulama ve yol projeleri için ödenek tahsislerinin olduğunu belirtti. Toplamda 958 milyon TL’lik bir ödenek tahsisinin gerçekleştiğini ifade etti.

Vali Hatipoğlu, “Temiz Tokat” projesiyle ilin daha temiz bir şehir olma hedeflendiğini söyledi. Özellikle köylerin giriş çıkışları, dereler, ormanlar ve mesire alanlarının temizlik ihtiyacının olduğunu vurgulayan Vali Hatipoğlu, “Sıfır Atık” kapsamında temizlik hizmetlerine yönelik iş fırsatları yarattıklarını ifade etti. İş-Kur’dan 60 kişilik geçici işçi kadrosu alındığını ve temizlik hizmetlerinde kullanıldığını açıkladı. Ayrıca Çalışma Bakanlığı’ndan 200 kişilik bir kaynak gönderildiğini ve bunların büyük bir kısmının temizlik hizmetlerinde istihdam edileceğini belirtti.

IMG 4908

Enerji alanında da önemli projelerin hayata geçirildiğini dile getiren Vali Hatipoğlu, ildeki kamu kurumlarının enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla güneş ve rüzgar enerjisi santralleri kurulacağını söyledi. Bu projelerle Tokat’ın enerji ihtiyacının yeşil enerjiden karşılanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Vali Hatipoğlu, 2024 yılı bütçesini 840 milyon TL olarak sunduklarını ancak ilerleyen süreçte bu miktarın 1 milyar TL’ye ulaşabileceğini belirtti. Öncelikli hedeflerinin köylerin sağlıklı içme suyuna kavuşması ve grup yollarının asfaltlanması olduğunu dile getirdi. Ayrıca Ordu-Tokat arasındaki bağlı yolların iyileştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü ve bu projenin bölge ekonomisine olumlu katkı sağlayacağını ifade etti.

DİKKAT!  CENAZE ARACI TARLAYA DEVRİLDİ

Cem evlerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalara da değinen Vali Hatipoğlu, 2022 ve 2023 yıllarında 12 milyon TL bütçe ayırdıklarını ve bu konunun kendileri için son derece önemli olduğunu belirtti

Toplantıya İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve il genel meclis üyeleri katıldı. Vali Hatipoğlu, İl Genel Meclisi üyelerine çalışmaları ve desteklerini için teşekkür etti.

IMG 4912

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu: 2024 Yılı Bütçesi ve İl Genel Meclisi Faaliyetleri Bütçesi 840 Milyon TL yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet