takip et takip et takip et
Gündem

22 Ekim 2019 - 10:19:16 - 124 Okunma

TOKAT TURİZMİ KÜLTÜR TURLARIYLA GELİŞECEK

Tokat Turizm ve Tanıtım Müdürü Seyit Ali Kindan amaçlarının Tokat’ı uğrak yeri olmaktan çıkarıp destinasyon olarak pazarlamak olduğunu söyledi. Bu anlamda öncelikle kültür turları yapan firmalarla görüşmeler yaptıklarını belirten Kindan, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine giren Ballıca Mağarasının bu konuda potansiyel olduğunu ifade ederek, "Önümüzdeki senelerde  'Ballıca Yılı' ilan edilebilmesi için çalışmalarımıza başladık." dedi.

Tokat Turizm ve Tanıtım Müdürü Seyit Ali Kindan Tokat Turizm ve Tanıtım Müdürlüğü faaliyetlerini ve önümüzdeki dönemde ulaşmayı planladıkları hedefleri anlattı.

BALLICA ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL

Tokat’ın kültür turizmi açısından değerlendirilebilecek önemli bir potansiyeli olduğunu, bu anlamda UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine giren Ballıca Mağarasının önemli bir unsur olduğuna işaret eden Seyit Ali Kindan, “Ballıca mağaramızın UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine girmesi şehrimiz için çok önemli bir gelişmedir. Tabiat güzelliğinin yanı sıra bazı hastalıklar içinde adeta bir şifahane görevi görmektedir. Bizim ise tek yapmamız gereken bu güzelliği ilk etapta ülke genelinde sonrasında ise uluslararası platformda tanıtımını yaparak turizmde ön plana çıkarmaktır. Konumuza Ballıca Mağarası ile başlamamızın sebebi ise elimize hazır bir potansiyel olarak bulunmasıdır. Son dönemde yapılan yeni yatırımlar ile mağaramız istenilen noktaya ulaşacağından son derece umutluyuz. Önümüzdeki senelerde  “Ballıca Yılı” ilan edilebilmesi için çalışmalarımıza başladık. İnşallah bu konuda başarılı olabiliriz.” diye konuştu.

AMAÇ TOKAT’I PAZARLAMAK

Seyit Ali Kindan Tokat Turizm ve Tanıtım Müdürlüğü olarak amaçlarının Tokat’ı uğrak yeri olmaktan çıkarıp destinasyon olarak pazarlayabilmek olduğunu ifade ederek, kültür turları yapan firmalar ile görüşmenin buna büyük katkısı olacağını kaydetti. Son günlerde kültür turları yapan firmalar ile görüşmeleri hızlandırdıklarını belirten Kindan, “Umut ediyoruz ki 2020 yılında bugünden itibaren atmaya çalıştığımız temellerin meyvelerini yiyebileceğiz. 2019 yılı tur anlamında 2018 yılına göre daha verimli geçti. Lakin kapasitemiz ve isteğimiz ışığında düşünecek olursak bizler için yeterli bir seviyede değildir.” dedi.

2020 YILINDA HAFTADA 30 OTOBÜS HEDEFİ

2020 yılında haftada 30 otobüsün Tokat’a girişini hedeflediklerini ifade eden Kindan, bunun için gerçekleştirdikleri info gezilere ilişkin şunları söyledi:

“2020 yılında beklentimiz haftada minimum 30 otobüsün şehrimize girmesini sağlamaktır. Bunun için planladığımız program dahilinde 1. Etap olarak İstanbul infosunu gerçekleştirdik. İnfo programımız dahilinde ülke turizmine yön veren acenteler ile görüşme imkanı bulduk. Jolly, ETS, Tatil Budur, Gezinomi, OtelZ, Tatil Sepeti, Coral Travel, Vals Tur gibi firmaların yetkilileri ile bir araya geldik. Geçtiğimiz hafta başında Vals Tur yetkilisi şehrimize gelerek bir otelimiz ile anlaşma sağladı. OtelZ Instagram hesaplarından şehrimizin tanıtımına yer verdi. Diğer firmalarla ise tur sayılarını nasıl arttırabileceğimiz konusunda bilgi alışverişinde bulunduk.

Bir diğer info gezimizi ise bölgesel ölçekte gerçekleştirdik. Amasya, Samsun, Ordu ve Çorum illerindeki paydaşlarımız ile günübirlik turların arttırılması ve bu bölgeyi bir “Destinasyon” olarak ele almak adına görüşmeler sağladık. Konuştuğumuz konuları sağlamlaştırmak ve hayata geçirebilmek adına 15 – 16 Kasım tarihinde Tokat’ta bir çalıştay ve info programını gerçekleştirmek adına çalışmalarımıza hız verdik. Etkinliğimize KATİD, TÜRSAB ve TAFED destek vermektedir. El birliği ile güzel ve verimli bir program olabilmesi için elimizden gelen çalışmayı yapmaktayız. Sevindirici bir başka olay ise Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği’nin aynı tarihte olan info grubu da (30 farklı seyahat acentesi) etkinliğimizde yer alacaktır.”

TOKAT, FUARLARDA FARKINI SERGİLEYECEK

Van Turizm Fuarı ile fuar dönemini de açtıklarını ifade eden Seyit Ali Kindan, Ankara, İzmir ve İstanbul fuarlarına iyi organize olarak güçlü bir şekilde katılacaklarını,  profesyoneller ile bir araya gelinecek fuarlarda Tokat’ın farkını bu sene sergileyeceğini aktardı.

GEZİ PROGRAMLARI PLANLANIYOR

Seyit Ali Kindan, 13 ili kapsayacak bir gezi programının hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Ankara, Konya, Eskişehir, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Tekirdağ, Gaziantep, Mersin, Adana, Hatay, illerini kapsayacak olan programımız yaklaşık 2 hafta sürecektir. Kontrat dönemi olarak bilinen bu dönemde böyle bir gezi bizleri olumlu sonuçlara ulaştıracaktır. Tarihimiz iyi,  kültürel değerlerimiz ve yapılarımız zengin, sadece tek problemimiz yol güzergahı. Allah’ın izniyle bu problemi yani dezavantajı, alternatif programlarla avantaja dönüştüreceğiz.” dedi.

“BİZE DÜŞEN GÖREV ÇALIŞKAN OLMAK”

Son olarak Tokat Turizm ve Tanıtım Müdürlü çalışmalarına ilişkin değerlendirme yapan Seyit Ali Kindan, “Çalışmalarımız güzel gidiyor. Eylül ayının ilk haftasında Ulusal Tıp öğrencileri Birliği Kongresi’ni şehrimizde gerçekleştirdik. Toplamda 550 öğrenci 2 gün boyunca şehrimizde bulundular. Tokat’a daha önce gelmeyen 6 yeni acente ile anlaşma gerçekleştirdik. Bu hafta içerisinde bizler için önem arz eden 5 seyahat acentesinin iki tanesi şehrimizde info programı düzenleyecek. Diğer 3 acenteye ise biz ziyarete gideceğiz. Hedefimiz 5’te 5 yaparak şehrimize mutlu haberler ile dönmektir. Bizler elimizden gelen çabayı göstereceğiz.  İnşallah muvaffak oluruz. Halkımız ve yöneticilerimiz bizlere güvendi ve desteklerini gösterdiler. Bizlere düşen tek görev çalışkan olmak ve çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.


" TOKAT TURİZMİ KÜLTÜR TURLARIYLA GELİŞECEK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT TURİZMİ KÜLTÜR TURLARIYLA GELİŞECEK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT TURİZMİ KÜLTÜR TURLARIYLA GELİŞECEK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku