Dolar 28,9919 0.23%
Euro 31,2252 -0.16%
Gram Altın 1.866,59 -1,07%
Çeyrek Altın 3.188,00 -0,31%
Yarım Altın 6.375,00 -0,33%
Tam Altın 12.654,30 -0,53%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat Tanıtım Günleri vesilesiyle Ak Partili isimler İstanbul’da bir araya geldi

Tokat Tanıtım Günleri vesilesiyle Ak Partili isimler İstanbul’da bir araya geldi

ABONE OL
20 Ekim 2023, 12:09:06

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat İl Başkanı Ali Özer ve Tokatlı iş insanlarıyla birlikte AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi ziyaret etti. Bu ziyarette Tokat’ın yöresel lezzetleri ve kültürel değerleri de tanıtıldı. Tokat Konfederasyonu’nun öncülüğünde düzenlenen Tokat Tanıtım Günleri, Tokat dernekler federasyonları ve sivil toplum kuruluşları tarafından organize edildi. Bu etkinlik, 22 Ekim Pazar akşamı saat 20.00’ye kadar ziyarete açık oldu. Ziyaretçiler, Tokat kebabının fırınlara atıldığı ve kazanlarda keşkeklerin pişirildiği Tokat Tanıtım Günleri’nde Tokat’ın yöresel lezzetlerini deneme fırsatı buldu. Tokat Tanıtım Günleri kapsamında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat İl Başkanı Ali Özer ve Tokatlı iş insanlarıyla birlikte AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi ziyaret etti. Başkan Eroğlu, bu ziyareti sosyal medya hesabından paylaşarak, “AK Parti İstanbul İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe’yi Tokat İl Başkanımız Ali Özer ve Tokat heyetimizle birlikte ziyaret ettik. Sayın Başkanımıza nazik misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. Aşağıda Tokat Tanıtım Günleri’nde sergilenen bazı yöresel lezzetler bulunmaktadır:

Yöresel Lezzetler
Tokat kebabı
Keşkek
Tokat Tanıtım Günleri’nde ayrıca Tokat’ın kültürel değerleri de sergilendi. Aşağıda Tokat’ın kültürel değerleri için oluşturulan bir liste bulunmaktadır:
  • Tokat Kalesi
  • Almus Barajı
  • Gökırmak Nehri
  • Niksar Meryem Ana Kilisesi
  • Zile Kalesi
Tokat’ın bu etkinlikle kendisini tanıtması, hem yöresel lezzetlerini hem de kültürel değerlerini başarılı bir şekilde aktarmasına yardımcı olacaktır.

DİKKAT!  Deprem bölgesine demiryolu ile 573 yaşam konteyneri gönderildi
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments