takip et takip et takip et
Gündem

25 Ocak 2020 - 469 Okunma

TOKAT ŞEHİT MEHMET HAN ANADOLU LİSESİNDE ANLAMLI ETKİNLİK

Tokat Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Geleceğime Değer Projesi” kapsamında, ‘Kahramanımın İzinde’ programı Şehit Mehmet Han Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Programın konuğu Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç, okula ismi verilen Şehit Mehmet Han’ın ailesi ve yakınları oldu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi üyeleri, şehit yakınları, okul yönetici ve öğretmenleri ile öğrenciler tarafından, kıymetli kavramlar olan şehitlik ve gazilik, anlatıldı. Programda, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi Başkanı İbrahim Güleç, derneğin çalışmaları hakkında kısa bir tanıtım yaptı. Sonrasında okula ismi verilen Şehit Mehmet Han hakkında bilgi verildi. Ayrıca dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından şehitler ve gaziler ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Emin Aydın tarafından kaleme alınan ‘Ağlama Anam’ adlı eser ile okul öğrencileri tarafından ‘Şehit ve Gazilik’ temalı şiirler okundu. Şehidimiz ile ilgili sunum yapıldı, şiirler okundu bu sırada misafirler duygu dolu anlar yaşadı. Program sonrasında Okul Müdürü H. Hamit Akın tarafından okul hakkında şehit ailesine ve katılımcılara bilgi verilerek okul gezdirildi.

Okul Müdürü Hamit Akın yaptığı açıklamada, “Programın gerçekleşmesinde büyük katkıları olan, şehit ailesi ile okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin buluşmasına öncülük eden ayrıca okulumuza her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ‘ya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali’ye; Proje Koordinatörü Nevriye Baran’a, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi Başkanı İbrahim Güleç ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz.” Dedi.


" TOKAT ŞEHİT MEHMET HAN ANADOLU LİSESİNDE ANLAMLI ETKİNLİK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT ŞEHİT MEHMET HAN ANADOLU LİSESİNDE ANLAMLI ETKİNLİK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT ŞEHİT MEHMET HAN ANADOLU LİSESİNDE ANLAMLI ETKİNLİK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku