takip et takip et takip et
Gündem

11 Eylül 2019 - 530 Okunma

TOKAT POLİSİNDEN OKUL ÇEVRELERİNDE DENETİM

Tokat İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla okullarda ve çevrelerinde uygulama gerçekleştirdi.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla okullarda ve çevrelerinde uygulama gerçekleştirdi.

Tokat Emniyet Müdürlüğü, öğrenciler ile öğretmenlerin huzur ve güven içinde olması amacıyla kentteki tüm okullarda ve çevrelerinde emniyet tedbirlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, Tokat merkez ve ilçelerdeki okullarda ve çevrelerinde uygulama gerçekleştirildi.

Uygulama kapsamında, okul önleri ve yakınlarında şüpheli araçlar ile servis araçları durdurularak kontrol edilirken, şüpheli kişilere de GBT uygulaması ve üst araması yapıldı.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünden uygulamaya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“09.09.2019 günü ilimiz merkezi ve ilçelerinde, ülke genelinde eş zamanlı olarak bu yıl içerisinde 5.si yapılan “Çocuk Ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri İle Servis Araçları Denetim Uygulaması” üç aşamada icra edilmiştir.

Uygulamanın birinci aşaması saat 07:00 – 09:00, 12:30 – 13:30 ile 15:00-18:00 arasında 23 ekip ve 43 personelin katılımı ile gerçekleştirilmiş olup, 188 araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, kusurlu görülen 8 araç ve sürücüsüne;

*34/A Maddesinden 3 adet (Araçların Muayene Süresini Geçirmek)

*75. Maddesinden 3 adet (Okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirtilen hususlara uymamak)

*65/1-A. Maddesinden 1 adet (Taşıma sınırı üzerinde yolcu almak)

*Diğer Kanun Maddelerinden 1 adet olmak üzere toplam 1.983 TL para cezası uygulanmıştır.

Uygulamanın ikinci aşaması 11.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleştirilmiş olup; ilimiz merkezi ve ilçelerinde eş zamanlı olarak tüm ilkokul, ortaokul ve lise çevrelerinde 41 ekip, 111 personelin katılımıyla 713 şahıs, 120 okul çevresi, 55 kahvehane, 25 internet kafe, 5 oyun salonu, 3 içkili mekân, 15 Büfe, 47 park – bahçe, 8 metruk bina, 13 tütün mamulü satışı yapan işyeri kontrol edilmiştir.

Gerçekleştirilen uygulamada; asayiş yönünden iftira suçundan aranan 1 şahıs, taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma suçundan aranan 1 şahıs, alkol veya uyuşturucu maddenin etkisi altındayken araç kullanma suçundan aranan 1 şahıs, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak suçundan aranan 1 şahıs, yoklama kaçağı/bakaya suçundan aranan 1 şahıs yakalanmıştır.  Ayrıca tütün mamulü satan 8 işyerinden toplamda 78,6 kg sarmalık kıyılmış tütün ele geçirilmiş ve 4176 tl idari para cezası uygulanmıştır.

Saat 19.00 – 21.00 saatleri arasında gerçekleştirilen uygulamanın son aşamasında ise, ilimiz merkezi ve ilçelerinde eş zamanlı olarak üniversite kampüsleri dışında bulunan öğrenci yurtlarının yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerlerde toplam 41 ekip 111 personelin katılımıyla 747 şahıs,  43 umuma açık yer, 16 metruk bina ve çevresi, 27 park-bahçe kontrol edilmiş, 2 işyerine ruhsatsız faaliyet göstermekten idari işlem yapılmıştır.”


" TOKAT POLİSİNDEN OKUL ÇEVRELERİNDE DENETİM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT POLİSİNDEN OKUL ÇEVRELERİNDE DENETİM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT POLİSİNDEN OKUL ÇEVRELERİNDE DENETİM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku