takip et takip et takip et
Gündem

18 Ocak 2020 - 704 Okunma

TOKAT OSB’DE SEÇİM GÜNÜ

Tokat Organize Sanayi Bölgesinde yapılan seçimi değerlendiren gazeteci Fatih Kılıç, “Tokat Organize Sanayi Bölgesi için bugün önemli bir seçim yapıldı. OSB’nin 15 kişilik Mütevelli Heyetinin 8 tanesi iş insanlarının oylarıyla seçilecekti. Bugün o seçim yapıldı ve Yürütme Kurulu Başkan vekili olarak seçime giren Ahmet Orhan Gürgünoğlu öncülüğündeki 8 kişilik ekip, Dr. Bilal Durmaz öncülüğündeki ekipten daha çok oy alarak (59 oya 43 oy) seçimi kazandı.
Müteşebbis Heyette sn. Vali, İl Genel Meclisi Başkanı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri (3 üye), Belediye Başkanı ve Belediye Meclisinden bir isim (2 üye), TSO Başkanı ve TSO’dan bir isim (2 üye) olmak uzere 7 doğal üyenin yanına sanayicinin oylarıyla Ahmet Gürgünoğlu öncülüğündeki 8 üye seçilmiş oldu.
Şimdi bu 15 kişilik Mütevelli Heyeti arasından 5 kişilik OSB YÜRÜTME KURULU ve 2 kişilik DENETLEME KURULU oluşacak.
Tam da burada bu şehrin ve sanayicinin, yatırıma davet edilecek iş insanının Tokat OSB’de iş ve işlemlerin sağlıklıca yürütülmesini beklemek hepimizin hakkıdır.
Sn. Ahmet Orhan Gürgünoğlu ‘nun ve birlikte hareket etmekte olduğu TSO Başkanı Dr. Ali Çelik’in OSB YÜRÜTME KURULU’nu sanayicilerden oluşturma fikri hepimizin malumu.
Açıkçası seçimler üzerine bu şehrin bir fikir insanı, gazetecisi olarak beyan etmek isterim. Gönlüm arzu eder ki, Mütevelli Heyet sn. Vali başkanlığında toplandığında, Yürütme Kurulunda sn. Vali ve sn. Belediye Başkanının yer alması için samimi bir niyet hasıl olsun. Sn. Vali’nin şehrimize ve OSB’nin geleceğine dair samimi, gayretkeş bir çabası var. Bugünkü seçimi kazanan Ahmet Orhan Gürgünoğlu ve ekibinin sn. Vali’yi Yürütme Kurulu Başkanlığına önermesi, sn. Belediye Başkanı’nın yer alması ile şehir için çok kıymetli bir sinerji, olgunluk ve feraset göstergesi olur.
Az çok ortamı halisane bir niyetle takip eden, olumlu/olumsuz yanları geniş perspektifli düşünebilen bir isim olarak acizane fikrimi paylaşmak istedim. Takdir elbet her biri kıymetli üyelerindir.
Aklı selimle hareket etmek bu şehrimize çok daha faydalı hizmetlere vesile olur inşallah.” ifadelerini kullandı.


" TOKAT OSB’DE SEÇİM GÜNÜ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT OSB’DE SEÇİM GÜNÜ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT OSB’DE SEÇİM GÜNÜ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku