takip et takip et takip et
Gündem

26 Eylül 2020 - 418 Okunma

TOKAT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE TEMEL ATMA TÖRENİ

Abone Ol

Tokat Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapılacak olan caminin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Tokat Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapılacak olan cami ve inşaatı devam eden OSB Anaokulu ziyareti kapsamında tören düzenlendi. Protokol konuşmaları ile başlayan programda, Organize Sanayi Bölgesine anaokulu kazandıran hayırsever iş adamı Şerafettin Suveren’e katkılarından dolayı plaket takdim edildi.  sonrasında okunan dualar eşliğinde caminin temeli atıldı. Törene Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, hayırsever iş adamı Şerafettin Suveren, il protokolü, kurum müdürleri, daire amirleri ve davetliler katıldı. 

ŞEHRİMİZİN LOKOMOTİFİ

Tokat Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapılacak olan cami temel atma töreninin açılış konuşması Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik tarafından yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Çelik, camii ve anaokulunun hayırlı olması temennisinde bulundu. Sonrasında konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Organize sanayi bölgemiz şehrimizin lokomotif olan yerlerinden bir tanesi. 5 bin civarında insanın çalıştığı, onlarda işletmenin fabrikanın olduğu, şehre adeta kan pompalayan önemli atardamarlardan bir tanesi. Gönül istiyor ki buralar daha çok büyüsün, daha büyük işletmeler, fabrikalar olsun on beş bin insan burada çalışsın, evine ekmek götürsün, şehir büyüsün, organize sanayi büyüsün, ekmeğimiz büyüsün. Bütün derdimiz gayemiz bu. İnanıyorum ki, organize sanayi bölgemizin büyümesi anlamında da çok güzel günlere kavuşacağımıza canı yürekten inanıyorum. Altı yıllık belediye başkanlığım döneminde de kısmen de olsa Organize Sanayi Bölgemizde görev yaptık ve bir takım eksikleri hepimiz gördük, tespit ettik. Organize sanayi bölgesi kavşağımız, çevre yoluna açılacak yeni yollarımız, atık su tesisi, çevre düzenlemeleri, organize sanayinin 3. Etap yeni büyüme çalışması, okul, cami gibi bütün bunlar bizim organize sanayi bölgemizin eksikleriydi. Bunlarla alakalı ciddi anlamda adımlar atılımlar yapıldı. Bu projelerimiz hayırlı uğurlu olsun, kısa sürede kazasız belasız Allah tamamlamayı nasip etsin” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR EKSİK TAMAMLANDI

Daha sonra konuşma yapması için kürsüye davet edilen Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, “Tokat Organize Sanayi bölgesinin çok önemli bir eksiği, burada çalışan annelerin önemli bir ihtiyacı olan bir kreş için temel atılıyor. Tokat Organize Sanayi Bölgesi müstesna bir yer, ekili tarım arazilerinden uzak, ıslah edilen bir bölgede ülkemizin üretimine istihdamına katkı sunan bir bölgede. Keşke Niksar ve Erbaa’da da ortak bir yerde böyle ekilebilir kıymetli arazilerin dışında bir organize sanayi bölgesi oluşturabilmiş olsaydık. Yine Turhal ve Zile ilçemiz arasında ovadan uzak yamaçta ekili olmayan arazilerde organize sanayi ortak yaptırıp geliştirebileydik ama ileriye doğru bu yolda bir ilerlemenin olacağına inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

“GÜZEL HAYIRLI BİR HİZMET”

Cami ve anaokulu yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Çok güzel hayırlı bir hizmet için buradayız, bu vesileyle emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İki tane önemli Anaokulu ve camimizin temel atma merasiminde bulunacağız. Tokatlı bir iş adamımız katkı sağladı, çok hayırlı bir hizmet. Ben buradaki iş adamlarımızdan bu caminin hızlı bir şekilde bitirilmesi, anaokulumuzun da hızlı bir şekilde bitirilmesi noktasında katkılarını bekliyorum. Maalesef Tokat’ımıza daha önceki dönemde yapılan okulların büyük çoğunluğu depreme dayanıksız çıktı. Bazılarını güçlendireceğiz, bazılarını yıkıp yeniden yapacağız. Devletin hepsine yetişmesi imkân dâhilinde değil, onun için daha fazla katkıya milletle devletle el ele daha fazla hizmete ihtiyaç var. Emeği geçenlerden, bu konuya vesile olanlardan bu anlamda hayır yapan herkesten Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

 “HEP BERABER DEĞER ÜRETİYORUZ”

Vali Dr. Ozan Balcı yaptığı konuşmada, “Tokat Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili benim şöyle bir tarifim var, kaldırım taşı büyüklüğünde bir elmas gibi yerde bırakılmayacak kadar değerli, müzeye konulmayacak kadar da büyük. Yeri ve konumu çok güzel. Öncelikle bu organize sanayi bölgesinin kuruluşundan bu güne kadar gelmesine emeği ile katkı sağlayan iş adamlarımızı, işçilerimizi, onlara destek veren idare, siyasi, bürokratik bütün yöneticilerden yaşayanlara sağlık diliyorum, hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. İl Valisi olarak bizim buradaki amacımız işi yüreklendirmek. Yüksek stratejik hedefimiz Allah rızası için Türk Devleti’ne, milletine, hizmet etmek. Bunu değer üretenleri değerli kılarak yapıyoruz.  Hep beraber değer üretiyoruz, bunu yaparken yılmak yok, yorulmak yok, bana ne diye bir şey yok, devletin ve milletin bütün meselesi beni ilgilendirir, hepimizi ilgilendirir. Beş bine yakın burada çalışanımız var, çok hayırlı güzel bir iş. Şu anda bizim devletimiz Tokat’ta 45 tane yeni okul temeli atacak, 52 tane de güçlendirme yapacağız. Okullarla ilgili hiçbirine tören yapmadık, bu okulun açılışında tören yaptık, bunun sebebi kadına önem vermektir. Kadın bizim baş tacımızdır. Organize Sanayi Bölgesi’nin yarı gücü kadının gücüdür zaten. Bu töreni bunun için yapıyoruz. Kadına inanç Türkiye’nin geleceğine inançtır. Biz Türkiye’nin geleceğine inanan insanlarız. İkincisi de parayı vermek o kadar kolay bir iş değildir, bu yürek ister, yiğitlik ister hayır işleri yapmak. Tokat’ın bağrından çıkan bir yiğit insanımızı onurlandırmak için yaptık. Bu töreni yapmamızdaki gaye buydu.” Dedi.


" TOKAT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE TEMEL ATMA TÖRENİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE TEMEL ATMA TÖRENİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE TEMEL ATMA TÖRENİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku