takip et takip et takip et
Gündem

28 Eylül 2020 - 228 Okunma

TOKAT MİLLİ EĞİTİMDE E-KONFERANS RÜZGARI

Abone Ol

21 Eylül 2020 tarihinde öğretmen eğitimi faaliyetleri, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali önderliğinde e- konferanslara başladı.

Türkiye’de ve dünyada içinde yaşadığımız COVID – 19 Pandemi sürecinde mahalli ve yüz yüze eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilememesi, öğrenci ve ailelerin uzaktan eğitim süreçlerini destekleme gereksinimi ve uzun vadede mahalli düzeyde uzaktan eğitim faaliyetlerini planlamak amacıyla “e – Akademi Tokat” Projesi hayata geçirildi.

‘’e- Akademi Tokat’’ projesi ile 2020 – 2021 Eğitim – Öğretim yılında yapılacak faaliyetler kapsamında; Öğretmen ve yöneticilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak ve akademik kariyerlerini zenginleştirmek amacı ile e-konferanslar düzenlemek, öğretmen, öğrenci ve veli etkileşimini güçlendirmek, eğitim – öğretim faaliyetlerinin mahalli düzeyde hızlı ve etkin bir şekilde çevrimiçi eğitimler ile ulaşılabilirliği artırmak, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri alanında uzman kişiler ile buluşturmak, uzaktan eğitim faaliyetleri ile ilgili farkındalık yaratmak ve “Zirvedeki Öğretmenler” adı altında bir başlıkla ilimizde yaptığı çalışmalar ile örnek olan öğretmenlerin iyi uygulamalarını çevrimiçi yayınlar ile ülke genelinde yaygınlaşmasını sağlamak ve öğretmen motivasyonlarını artırmak amaçlanıyor.

“e-Akademi Tokat” projesinde öğretmenlerin yanı sıra öğrenci ve veliler için de e-Atölye çalışmaları, e-Çalıştay, e-Konferans, e-Kurs e-Sempozyum gibi farklı faaliyetlerin düzenlenmesi planlanıyor.

E-KONFERANSA İLGİ YOĞUN OLDU

Zoom üzerinden başlayan toplantılar you tube Eğitim Tokat Tv kanalından canlı yayınlarla devam etti. Öğretmenlerimiz tarafından e- konferanslara olan ilginin yüksek oluşu dikkat çekti. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birinci gün konuğu Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile başlayan eğitimler sırasıyla Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Uğur Çevik ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Serkan Talas ile birinci hafta programını tamamladı.

Dört günlük e-konferanslara katılım twitter, instagram gibi sosyal platformlar aracılığı ile yapılan duyurular ile ilk hafta 4000’in üzerinde izleyici kitlesine ulaştı.

“e- Akademi Tokat’’ Projesi Moderatör ve aynı zamanda proje yöneticisi Murat Urfalıoğlu yönetiminde Şükran Ağanbaş ve Emirhan Kefeli tarafından yürütülüyor.


" TOKAT MİLLİ EĞİTİMDE E-KONFERANS RÜZGARI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT MİLLİ EĞİTİMDE E-KONFERANS RÜZGARI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT MİLLİ EĞİTİMDE E-KONFERANS RÜZGARI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku