takip et takip et takip et
Gündem

22 Ağustos 2019 - 306 Okunma

TOKAT İŞKUR GENÇLERİN YANINDA

Tokat'ta kamu kurum ve kuruluşlarında yaz tatili döneminde haftanın belirli günlerinde Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalışan üniversite öğrencilerine yönelik Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Tokat’ta kamu kurum ve kuruluşlarında yaz tatili döneminde haftanın belirli günlerinde Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalışan üniversite öğrencilerine yönelik Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili Tokat İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal Çalışma Programı, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. İlk defa bu yıl düzenlenen ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından koordine edilen Sosyal Çalışma Programına katılan gençlerimiz doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, müzelerde ziyaretçi yönetimi çalışmaları, ilin tarihi, kültürel ve turistlik değerlerinin tanıtımına yönelik çalışmaların yapılması, müzelerde kültür varlıklarının sayımı ve tasniflenmesi, arşivlenme çalışmalarının yapılması, gönüllü gençlik faaliyetleri ve proje çalışmaları, uyuşturucu ile mücadele kapsamındaki faaliyetlerde yer alınması ve kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında haftanın üç günü çalışmaktadır. Programa katılan üniversite öğrencilerimize çalışmış oldukları her gün için Kurumumuzca ödeme yapılmakta olup program süresince gençlerimizin genel sağlık sigortaları ile iş kazası ve meslek hastalıkları sigorta primleri Kurumumuz tarafından ödenmektedir. İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde Sosyal Çalışma Programı düzenlenmekte olup hali hazırda 152 genç arkadaşımız programa devam etmektedir.

Üniversite öğrencilerimizin kendilerine iyi bir gelecek inşa edebilmeleri adına il müdürlüğümüz tüm imkânları ile çalışmakta, her fırsatta üniversite öğrencilerimize yönelik aktiviteler gerçekleştirmektedir. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesinde düzenlediğimiz kariyer günleri, bölümlerden gelen taleplere istinaden is ve meslek danışmanlarımız tarafından yapılan sunum etkinlikleri, Tokat MYO binası içinde açtığımız İŞKUR İrtibat Noktası üniversite öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden bazılarıdır. Ayrıca Kurumumuz bünyesinde görev yapan iş ve meslek danışmanlarımız gençlerimizin kariyer planlamalarını yapmaları ve gençlerimizin mesleki tecrübe kazanmaları konusunda tecrübe kazanları veya iş görüşmesi sırasında yaşayabilecekleri sıkıntıları asgari seviyelere çekebilmek adına genç arkadaşlarımız ıbire bir görüşme yapmak için beklemektedir.

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak bilmekteyiz ki, gençler geleceklerini ne kadar güzel planlar ise, ülkemizin geleceği de o kadar güzel olacaktır. İl Müdürlüğümüzce gençlerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz her etkinlikte bu bilinç ile hareket etmekte olup Kamu istihdam kurumu olarak sorumluluğumuz farkında olarak adımlar atmaktayız. Bu sorumluluk bilinci ile İl Müdürlüğümüzde görev yapan iş ve meslek danışmalarımızca 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde ilimizde Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalışan üniversite öğrencilerimize yönelik Sosyal Çalışma Programı, İŞKUR’un üniversite öğrencilerine yönelik hizmetleri, iş arama teknikleri özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri konulu sunum yapılmıştır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde çalışan katılımcılara yönelik gerçekleştirilen sunum etkinliğinde öğrencilerimizden gelen sorular iş ve meslek danışmanlarımız tarafından cevaplanmıştır. İlimizde 08.07.2019 tarihinde başlatılan Sosyal Çalışma Programı 30.09.2019 tarihinde sona erecektir.

Bu vesile ile İl Müdürlüğümüzün gençlerimize verdiği önem ve değeri bir daha hatırlatıyor, tüm gençlerin gönüllerinden geçirdikleri iş hayatına ulaşmalarını temenni ediyor, ilimizdeki işyerlerinde düzenlediğimiz işbaşı eğitim programı ve mesleki eğitim kurslarına mesleği olmayan, mesleğini değiştirmek isteyen veya mesleğinde deneyim kazanmak isteyen genç arkadaşlarımızı da katılmaları için Kurumumuza davet ediyoruz.”


" TOKAT İŞKUR GENÇLERİN YANINDA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT İŞKUR GENÇLERİN YANINDA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT İŞKUR GENÇLERİN YANINDA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku