takip et takip et takip et
Gündem

6 Ağustos 2020 - 400 Okunma

TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI

Abone Ol

Tokat İhya Balak Fen Lisesi 2020 YKS’de rekor başarıya imza attı. Okul Öğrencilerinden Hüseyin Zahit Mantar Türkiye 6’ncısı olarak Tokat adına önemli bir derece elde etti.

Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı listede Türkiye’nin en iyi 100 lisesi arasında yer alan Tokat İhya Balak Fen Lisesi bu listeye girmeyi hak ettiğini YKS’degösterdiği rekor başarıyla ortaya koydu. Tokat adına gelmiş geçmiş en iyi Türkiye derecesinin yanı sıra ilk 100’de 2, ilk 1000’de 5 ve ilk 5000’de 21 öğrenciyle artık gelenekselleşmiş olan başarısını bir adım öteye taşımayı başardı. Okul Öğrencilerinden Hüseyin Zahit Mantar Türkiye 6’ncısı olarak tüm zamanların en iyi derecesini elde etti. Mustafa Mert Düzenli Türkiye 83’üncüsü, Ahmet Batuhan Canlı Türkiye 238’incisi, Eren Hayrettin Arım Türkiye 524’üncüsü, Alper Aydın ise Türkiye 834’üncüsü olarak ilk binde yer aldı.

“HER YIL BİR ÖNCEKİ YILDAN DAHA İYİ OLMALI”

Okul Müdürü Mustafa Karaca, yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Özellikle pandemi sürecinde fedakarca çalışan başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm personelime, rehberlik servisimize ve bize her konuda destek olan velilerimize teşekkür ediyorum. Ortada bizi mutlu eden rekor bir başarı var. Ama biz bu başarıdan payımıza düşen mutluluğu alıp hemen önümüzdeki yılın planlamasını yaptık. Çünkü Fen Lisesi  olarak“İki günü denk olan ziyandadır” şiarıyla hareket ediyoruz. Her yıl bir önceki yıldan daha iyi olmalı ve biz,  bize emanet edilen daha fazla yavrumuzu hayallerine ulaştırmalıyız diye bir çabamız var” dedi.


" TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku