Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
TOKAT HENTBOL TAKIMI YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

TOKAT HENTBOL TAKIMI YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

ABONE OL
05 Eylül 2020, 10:58:10

Tokat Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı Antrenörü Emre Dursun, “Her sezon olduğu gibi hedefimiz yine Süper Lige çıkmak.”

Tokat Gençlik ve Spor Kulübü hentbol takımı yeni sezon hazırlıklarına yapılan antrenmanlarla başladı.

Hentbol 1’ci Erkekler Ligi temsilcimiz Tokat Gençlik ve Spor Kulübü, Ali Yücel Spor Salonu’nda Antrenör Emre Dursun önderliğinde yapılan idman saat 19.00’da başladı. Yaklaşık bir buçuk saat süren antrenmanda kondisyon ağırlıklı idman yapıldı. Covid-19 salgınından dolayı idman öncesi ve sonrasında tedbirler üst sevide tutuluyor. Öncesinde ise takım korona virüs testinden geçti ve sonuçlar negatif çıktı. Geçen sene ki kadrosunu koruyan Tokat ekibi, iki üç takviye yapılarak yıllardır hayal ettikleri Süper Lige bu sene çıkmak.

Antrenman öncesinde Tokat Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımının başarılı Antrenörü Emre Dursun, Spor Muhabirimiz Mustafa Işık’a açıklamalarda bulundu.

EMRE DURSUN: “HER SEZON OLDUĞU GİBİ HEDEFİMİZ YİNE SÜPER LİGE ÇIKMAK”

Yeni sezona tam anlamıyla başlamadıklarını ifade eden Tokat Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Emre Dursun, “takımımız 10 Eylül itibariyle tam kadro olarak çalışmalarımıza başlayacağız. Hemen hemen takımın %90 ve 95’i takımda, geçen sene ki oyuncularımızla devam ediyoruz. İlk başta Süper Lige gönderdiğimiz Ahmet’i geri getirdik. Sonrasında Berk’i geri getirdik. Her sezon olduğu gibi hedefimiz yine Süper Lige çıkmak ama birkaç takviye ile bunu daha iyi başaracağımızı düşünüyorum. Bununla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’la bir görüşmemiz olacak. Kendileri de takdir görürlerse bir iki oyuncu takviyesiyle Süper Ligi hedefliyor olabiliriz.” dedi ve sözlerinin devamında;

“LİGİN BİTİMİNE 4 HAFTA KALA, HEDEFLEDİĞİMİZ SÜPER LİGİ KAYBETTİK”

Dursun, “biliyorsunuz Covid-19 salgınından dolayı geçen sen istemediğimiz bir yerde ligi bitirdik. Ligin bitimine 4 hafta kala, hedeflediğimiz Süper Ligi kaybettik. Umarım bu hastalık illetinden biran önce kurtuluruz da ligi biran önce adapte oluruz. Şuanda üniversitelerde kapalı ve çocuklar kendi imkânları doğrultusunda Tokat’a geldiler. Birçoğu Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünde, fedakârlık yaparak erken gelerek sezonu erken açtık. Bizde kulüp olarak oyuncularımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.” açıklamasının devamında;

DİKKAT!  ERBAASPOR LİDERE YENİLDİ

“SPORCULARIMIZA KONDİSYON AĞIRLIKLI ANTRENMANLAR YAPTIRIYORUZ”

Yapılan antrenman hakkında bilgi veren Emre hoca, “şuanda genelde kondisyon ağırlıklı antrenmanlar yaptırıyoruz, çünkü ölü sezonda sporcularımız tam anlamıyla aktif spor yapmamışlar. Pandemi nedeniyle evlerinde yapabildiklerini yapmışlar veya antrenman sürelerini kısıtlı tutmuşlar. Bundan dolayı çok eksikleri var, kondisyon bakımından. Şuandaki ilk düşüncemiz kondisyon ağırlıklı antrenman yaptırıyoruz, sporcularımızı üst seviyeye taşıdıktan sonra 10,11 ve 12 Eylül gibi topa geçmeyi düşünüyoruz.”  

“OLUMSUZ BİR VAKA RASTLANMADI ve HEPSİNİN DE SONUÇLARI NEGATİF ÇIKTI”

“Sporcularımıza ilk önce Covid-19 testinden geçirdik, birkaç kişi hariç. Çok şükür olumsuz bir vaka rastlanmadı ve hepsinin de sonuçları negatif çıktı. Umut ediyorum ki takıma sonradan katılacak oyuncularımızın da testlerini yaparak sonuçların negatif çıkmasını beklenti içerisindeyim.” açıklamasının sonunda ise;

“TÜRKİYE KUPASINI İLİMİZDE OYNANMASI, TOKAT ve BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS”

Tokat Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımının başarılı Antrenörü Emre Dursun, “Türkiye Kupasını ilimizde oynanması, Tokat ve bizim için büyük bir şans, her zaman derdik, ‘Beşiktaş’ı Tokat’a getirebilir miyiz burada oynatabilir miyiz.’ diye. Beşiktaş, Göztepe ve Antalyaspor gibi köklü takımları Türkiye Kupası sayesinde buraya geliyorlar ve ev sahibi olmamız bizim çok önemli. O konuda çok mutluyuz ve Beşiktaş’ı burada izleyecekler, görecekler. Türkiye Kupası’nda da aslında hedefimiz, ilk ikiye girip üst tura çıkmak. Tabi ki Süper Lig takımlarıyla baş etmek zor ama bu konuda haddimizi bilerek oynayacağız ve elimizden geleni yapacağız.” açıklamasında bulundu.

TOKAT HENTBOL TAKIMI YENI SEZON HAZIRLIKLARINA BASLADI 1
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler