takip et takip et takip et
Gündem

13 Eylül 2019 - 1632 Okunma

TOKAT HAVALİMANI SİYASET ÜSTÜDÜR

Abone Ol

Tokat’ın ekonomisini geliştirmek, potansiyelini harekete geçirmek için Tokat Havalimanının bir an önce bitirilmesi gerektiğine işaret eden Tokat Milletvekili Yücel Bulut, "Tokat Havaalanı siyaset üstü bir konudur. Sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, odalar ve üniversite hep birlikte sözümüzü yükseltmemiz ve harekete geçmemiz gerekiyor. Güç birliği yaparak bu sorunu çözmemiz gerekiyor. İktidar ve muhalefet partilerinin temsilcileri de bu konuda birlikte hareket etmek durumundadır. Aksi durumda havalimanı hepimizin dertlendiği ve çözüm bekleyen bir sorun olarak kalmaya devam edecek." dedi.

Tokat Milletvekili son günlerde gündemde yer bulan Tokat Yeni Havalimanına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Havalimanı inşaatının bazen durup bazen başladığını belirten Yücel Bulut, “Bazen ödenek yetersizliği sebebiyle durduğu söyleniyor, bazen programda bir aksama yok deniliyor. Fakat bir gerçek var ki, o da havaalanı inşası yavaş yürüyor ve planların gerisinde kalıyor. Bir şehrin kalkınması siyaset üstü bir olaydır ve o şehirde herkesi yakından ilgilendirir. Tokat havaalanı sorunu da böyle bir konudur. Tokat’ın ekonomisini geliştirmek, potansiyelini harekete geçirmek istiyorsak Tokat Havaalanını bir an önce bitirmek durumundayız. Şimdi inşaatın ödeneksizlikten durduğu söyleniyor. Biz tüm olumsuzlukları bertaraf edip, sorunları çözüp havaalanımızı açmak durumundayız. Bu A Partisinin, B Partisinin derdi ya da sorunu değil, hepimizin geleceğini ilgilendiren ve hepimizin sorumluluk alması gereken bir konudur.” diye konuştu.

YOLCUNUN YANINDA YÜK TAŞIMA DA ÖNEMLİ

“Hava yolu ulaşımında yolcunun yanı sıra yük taşınması da önem taşımaktadır.” Diyen Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Tokat’ta üretilen ürünlerin taşınması, tam zamanında pazara ulaştırılması için hava yolu taşımacılığına acil ihtiyacımız var.  Biz Tokat’ın gelişme ve kalkınma hamlesini yapabilmemiz için Havaalanımızı acilen hizmete sokmamız gerekiyor. Hızlı tren konusunda da maalesef yakın bir tarihte beklentimiz kalmadı. Eğer havaalanı sorununu da çözemezsek, bir tarafımızda Samsun, bir tarafımızda Sivas kalkınırken, biz bunca potansiyelimize rağmen bu potansiyeli şehir ekonomisine katkı sağlayacak seviyeye taşıyamıyoruz.” dedi.

BİRLİKTE HAREKET EDİLMELİ

Tokat Havalimanı konusunun siyaset üstü olduğuna vurgu yapan Yücel Bulut, şöyle devam etti:

“Tokat Havaalanı siyaset üstü bir konudur. Sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, odalar ve üniversite hep birlikte sözümüzü yükseltmemiz ve harekete geçmemiz gerekiyor. Güç birliği yaparak bu sorunu çözmemiz gerekiyor. İktidar ve muhalefet partilerinin temsilcileri de bu konuda birlikte hareket etmek durumundadır. Aksi durumda havalimanı hepimizin dertlendiği ve çözüm bekleyen bir sorun olarak kalmaya devam edecek. Siyasi partilerimizin ve bütün milletvekillerimizin bu konuda gayretkeş olduğunu biliyorum. Ancak birlikte hareket etmenin oluşturacağı pozitif algının sorunun çözümü için hayati olduğu muhakkaktır.

Her geçen gün havayolu ulaşımının tercih sebepleri artıyor. İş seyahatleri veya gezi-ziyaret amaçlı seyahatlerin önemli bir kısmı uçak seyahati şeklinde gerçekleştiriliyor.  Turizm ülkesi olan İtalya, İspanya, Portekiz’e turistler hava yolu ile gitmektedir.

Tokat’ın müthiş bir turizm potansiyeli ve kültürel derinliği olmasına rağmen, kültür turizminin cazibe merkezi haline gelemeyişinin temel nedenlerinden biri yıllardır hava yolu ulaşımı konusundaki sorunların aşılamıyor oluşudur. Hava ulaşımı turizm potansiyelimizi de pozitif yönde etkileyeceği gibi, buna bağlı yeni iş sahaları ve istihdam imkanını da kendiliğinden doğuracaktır.

Tokat büyüyecekse, nüfusunu koruyacaksa, sanayisi büyüyecekse, turizmi kent ekonomisine katkıda bulunacaksa bunun yolu havaalanımızın hizmete girmesiyle ivme kazanacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve kadroları, şehrin temel sorunlarında olduğu gibi havalimanı konusunda da siyasi partilerimizin çok kıymetli milletvekilleri ve kadrolarıyla birlikte atılacak her adıma hazır ve her fedakarlığı yapmak konusunda kararlıdır.”


" TOKAT HAVALİMANI SİYASET ÜSTÜDÜR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT HAVALİMANI SİYASET ÜSTÜDÜR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT HAVALİMANI SİYASET ÜSTÜDÜR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku