takip et takip et takip et
Gündem

17 Temmuz 2020 - 654 Okunma

TOKAT ESNAFINDAN AHİLİĞE YAKIŞAN GİRİŞİM

Abone Ol

Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanlığında yapılan toplantıda iki önemli konu açıklandı

Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanlığı ve Pazarcılar Derneği işbirliğinde ‘Çarşı Pazar İndirim Günleri 2’ ve 0-15 yaş arası çocuklar için Askıda Giysi kampanyası hazırlandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle işleri durma noktasına gelen esnafın alışverişini hareketlendirmek ve Tokatlılara uygun fiyatlı ürün sunabilmek için Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya ve Pazarcılar Derneği Başkanı Kadir Bozdemir, Çarşı Pazar İndirimi 2 günlerini başlattı.

Çarşı Pazar İndirimi 2 günlerinin 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü itibariyle başlayacağını belirten Bakkallar Odası Başkanı Şaban Kaya, tüm Tokatlılardan indirim günlerine duyarlı olmalarını istedi.

VATANDAŞ GERÇEK İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ YAPACAK

Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, yaptığı basın açıklamasında “Çarşı Pazar İndirim Günleri 2” ve “Askıda Giysi” kampanyasıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Başkan Kaya makam odasında yaptığı açıklamada Tokatlı vatandaşlar ve esnaf için harekete geçtiklerini, bu kapsamda kampanyalar hazırladıklarını söyledi.

Vatandaşların kampanya ile gerçek indirimli alışveriş yapabileceğini belirten Kaya, “Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası ve Tokat Pazarcılar Derneği ile birlikte Çarşı Pazar İndirimi 2 günlerine hazırlanmış bulunuyoruz. Pandemi sürecinde esnafımız ve halkımız bu konuda rahatsızlık yaşadı, gelirlerinde bulundukları konum itibariyle bütçesel olarak konum itibariyle ister istemez bir deformasyona uğradı. Biz de bunu hem esnafımıza hem de halkımıza daha uygun bir şekilde nasıl sunacağımızı düşündük. Özellikle Yeraltı Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, Meydan yeni yoldaki deforme olan esnafımızı biraz hareketlendirmek, çeşitlerini sunabilmesi, Tokatlıya da daha uygun bir şekilde kendimizi izah etmek için çalışıyoruz. Bugün AVM’lerde yoğunluk olabiliyor, salgının yayılma riski yüksek ama bizim alanımız daha geniş ve sağlıklı. Bunu uygun bir şekilde alışverişe çevirmeye çalıştık. Tokat Anadolu’nun mayası. Tokat’ın mayası da Tokat esnafı. Çok şükür Tokat hiç istila görmemiş ama zengin bir kültürü esnafında halkında yaşayan ender illerden birisiyiz. Bu pandemi sürecinde her yerde sıkıntılar oldu, bizim üyelerimiz kirasını ödeyemedi ama kapısına gelen esnafı veya vatandaşı kesinlikle geri çevirmedi. Bu arada zimem hayırlarında da bulunduk. Esnafımız bu konuda da kendi veresiyelerini sildi, apartmanlarındaki insanlara poşetlerce gıda yardımları götürdü. Çok şükür güzel bir algı odu, biz Türkiye’nin mayasıyız, örnek bir iliz. Ahilik kültürü ciddi manada ilimizde yaşanıyor, biz istiyoruz ki Ahilik kutlamalarının da Türkiye genelinde burada örnek olmasını istiyoruz, çalışmalarımızda o konuda. Ahiliğin ne olduğunu en iyi lanse eden Türkiye’deki ender illerden bir tanesiyiz. Tuhafiyecimiz, gıdacımız, galericimiz, pazarcımız bu süreçte biz tamamen içinde olduğumuz için emin olun kendi kirasını ödeyemezken, komşusunun ihtiyacını gören çok esnafımız oldu.” dedi.

ASKIDA GİYSİ KAMPANYASI İLE ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLECEK

Ahi Kültüründeki yardımlaşma geleneğiyle “Askıda Giysi” projesini gerçekleştireceklerini belirten Kaya, “Esnafımızla ve Kurban Bayramında Tokat’a gelecek gurbetçilerle, kucaklaşıp iyi bir çarşı Pazar indirimi yapıp, Koronavirüs önlemlerine uyarak, kendimizi iyi bir şekilde izah etmeye çalıştık. Tokat halkı ile tamamen kucaklaştık. Esnafı ekonomisi büyümeyen hiçbir il kendini geliştiremez, büyüyemez, yeniliklere açık olamaz. Esnaf ne kadar dinamik, zengin, güçlü olursa o il tamamen yaşanılabilir, güvenli bir il haline gelir. Bu çalışmalarımız bunu üzerine. Tokat halkının mağdur etmeyen, öncelikle Bakkallar Manifaturacılar, Tuhafiyeciler üyesi ve Pazarcılar Derneğine ve esnafına teşekkür ediyorum. Bu süreçte özellikle halkımızın yanında oldukları için ben şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum. Kadir başkanıma da ayrıca teşekkür ediyorum her konuda pandemi sürecinde beraber hareket ettik. Özveri ile biz Bakkallar Odası olarak 400 tane paket yardımı yaptık. Pazarcılar Başkanım da 450 civarında paket yardımı yaptı. Esnaf olarak biz sizin yanınızdayız dedik. Esnaflar ahde vefa olarak bu indirim günlerine girdik. Tüm Tokatlıların bu indirim günlerine duyarlı olmalarını istiyoruz. Bizde üzerimize düşen indirimi, gerçek indirimi yaparak alışverişlerinde katkı sağlamak istiyoruz. Tanıtımlar için billboardlarda açılış için duyurumuzu yaptık. Şuandan Tokat’ın tüm köşelerinde reklamlarımız başladı. Toplu olarak açılışımızı Meydan Yeni Yolda Pazartesi günü sabah saat 10.00’da yapacağız. Çarşı Pazar indirimi Tokat’a hayırlı uğurlu olsun. Perşembe günü saat 14.00’te Ahi Kültür ve Geleneği olarak Yer Altı Çarşısında askıda elbise olayında bayramda sevinemeyen bu bayramı buruk geçiren çocuklarımız için hep birlikte elimizi taşın altına koyduk. Bu bayramda çocuklar gülsün diye askıda ki dükkânımızı yer altı çarşısında faaliyete geçireceğiz. Zincir mağazaların rahatsız olabileceği derecede indirim yapacağız. Süper Marketlere rahatsızlık vereceğiz ve bu rahatsızlıktan da Tokat halkı kazanacak.” ifadelerini kullandı.


" TOKAT ESNAFINDAN AHİLİĞE YAKIŞAN GİRİŞİM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT ESNAFINDAN AHİLİĞE YAKIŞAN GİRİŞİM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT ESNAFINDAN AHİLİĞE YAKIŞAN GİRİŞİM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku