takip et takip et takip et
Gündem

7 Ağustos 2019 - 197 Okunma

TOKAT EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ve Tokat Ticaret Odası Başkanı Dr. Ali Çelik Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel’i makamında ziyaret etti.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ve Tokat Ticaret Odası Başkanı Dr. Ali Çelik Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Yakın Doğu Üniversitesi hakkında bilgi alan misafirler daha sonra Tokat’ın ekonomisinin canlandırılması ve Tokat’ta yetişen Tıbbı Aromatik Bitkiler ve Endemik Bitkilerin haritasının çıkartılması konusunda Yakın Doğu Üniversitesi ile protokol imzaladı. İmza Töreninde Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şamlıdağ da hazır bulundu. İmza töreninde konuşan Başkan Eyüp Eroğlu, “Şehrimizde yetiştirilen Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Endemik Bitkilerin haritasının çıkarılması ve dünya piyasasına Tokat menşei ile sunulması için Yakın Doğu Üniversitesi ile bir protokol imzaladık. İnşallah güzel sonuçlar alacağız. ”dedi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, “Tokat için önemli olan bu çalışmada bizimde katkımızın olması sevindirici bir durum. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi akademisyenlerinin ortaklaşa yapacağı bu çalışmada emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyorum. Bu protokol aynı zamanda her iki Üniversitenin de birbirleri ile daha iyi kaynaşması bakımından Şehrimiz ve ülkemiz için önemli bir adım oldu” şeklinde konuştu.

Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, “ Yakın Doğu Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz protokol Tokatımız için oldukça önemli bir gelişmedir. Anadolu’nun güzide şehri olan Tokatımız inanıyorum ki hak ettiği yere en kısa zamanda gelecektir. Ben Kıbrıs’ta bizlere ev sahipliği yapan yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel Hocamıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tokat Ticaret Odası Başkanı Dr. Ali Çelik ise, “En kısa zamanda ilimizde yetiştirilen Tıbbı Aromatik Bitkiler ve Endemik Bitkilerin haritasının çıkarılması çalışmalarına başlayacağız. Yakın Doğu Üniversitesi ile imzaladığımız bu protokol Şehrimize hayırlı olsun. ”dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İrfan Günsel ise yaptığı açıklamada, “Bizler Anavatan Türkiyemiz için her zaman her şartta göreve hazırız. Tokat ile Üniversitemiz arasındaki bu bilimsel çalışma hem Üniversitemize, hem de Tokat için hayırlı olsun. Bölgenin en büyük ve kapsamlı Herbaryum ve laboratuvar İmkânlarını Tokat şehri için açmaktan çok mutluyum. Yapacağımız bu çalışma ile inanıyorum ki Tokat’ımız Türkiye’mizde hak ettiği yere layıkıyla gelecek, Tokat Ekonomisinin canlanmasında da söz sahibi olacaktır. Bu çorbada bizimde tuzumuzun olması bizim için son derece gurur kaynağıdır.” ifadelerine yer verdi.


" TOKAT EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku