takip et takip et takip et
Gündem

30 Ekim 2010 - 16 Okunma

TOKAT CUMHURİYET SAVCISI ARSLAN'A VEDA

Abone Ol

Tokat Cumhuriyet Savcısı İsmail ARSLAN ve eşi Hâkim Şule ARSLAN’ın Afyon Sultandağı’na tayininin çıkması üzerine düzenlenen veda yemeğinde renkli görüntüler yaşandı. ARSLAN, mesleğe ilk başladığı Tokat ilini hiç bir zaman unutmayacağını söyledi.


 


            Yaklaşık 3 yıldır Tokat Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcılığı görevini yürüten İsmail ARSLAN’ın Afyon Sultandağı’na tayini çıktı.


            Cumhuriyet Savcısı İsmail ARSLAN’ın 2011 Adli Yargı Sonbahar Kararnamesi ile eş durumundan dolayı tayininin çıkması üzerine, Tokat Adliyesi tarafından önceki akşam Grand Ballıca Otel’de bir veda yemeği düzenlendi. Yemeğe başta Cumhuriyet Başsavcısı Özkan GÜLTEKİN olmak üzere, Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Uğur AKBULUT, İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet KARAKUŞ, Baro Başkanı Av. Faruk BOSTANCI, Cumhuriyet savcıları, hâkimler ve eşleri ile Adliye personeli katıldı. Veda yemeğinin açılış konuşmasını Cumhuriyet Başsavcısı Özkan GÜLTEKİN yaptı.


‘YOLLARI AÇIK,


ÖNLERİ AYDINLIK OLSUN’


            Başsavcı GÜLTEKİN, “Benim en çok zorlandığım konuşmalar veda konuşmaları olmuştur. Çünkü veda özünde ayrılığı, her ayrılık özünde bir kopuşu, her kopuş da Susanna Tamarro’nun ‘Yüreğinin Götürdüğü Yere Git’ isimli eserinde olduğu gibi yüreğimizden birşeyleri alıp uzaklara gidişini ifade eder. Vedaların ayrı bir özelliği daha vardır. Belki aramızda okuyanlarımız vardır. ‘İskender’ isimli yapıtında Elif ŞAFAK şöyle bir tespitte bulunur: ‘Bizler insan olarak en çok sevdiklerimizi incitiriz, en çok da sevdiklerimizden inciniriz.’ Aynı çatı altında çalışmış olmak ve adalet dağıtmak gibi stresli bir iş yapmaktan kaynaklanan zaman zaman birbirimizi incittiğimiz zaman zaman da birbirimizden incindiğimiz anlar olur. İşte bu veda programları da bu incinmişliğin sona erişinin başlangıcı olarak hafızalarda yer eder. Çünkü muhatabımız kim olursa olsun gidecektir, ayrılacaktır, başka yerlere yelken açacaktır. Ben Cumhuriyet savcımıza ve değerli eşlerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Yolları açık, önleri aydınlık olsun. Şöyle bakıyorum da biz 10 kişiyiz ve Cumhuriyet savcımızın benim hafızamda yer eden en önemli özelliği mütevazi oluşu. Kendisi de hep bunu, yani mütevazi bir kişi olduğunu her fırsatta dile getirir.  Ben, bu yemeği organize eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


            Başsavcı GÜLTEKİN, konuşmasının ardından tayini çıkan Cumhuruyet Savcısı İsmail ARSLAN’a Tokat Adliyesi’ne yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim etti.


            Müteakiben Adalet Komisyonu ve ACM Başkanı Uğur AKBULUT kısa bir konuşma yaptı. AKBULUT, “Hâkime Hanım stajının bir kısmını burada yaptı. Hanımefendi kişiliği ile gönlümüzde yer etti. Meslektaş olmanın yanında hayatlarının ileriki bölümünde onların ağabeyi olarak bizleri hatırlamalarını istiyoruz. Yine Sayın Cumhuriyet Savcımız İsmail Bey de mahkememizde belli bir süre çalıştı. Savcımızın mahkememize katkısı büyük oldu. Mahkememize yenilik kazandırdı. Ben, kendisine bu yönü ile müteşekkirim. Meslektaşlarımıza ileriki yaşamlarında mutluluklar diliyorum. Yolları ve bahtları açık olsun diyorum.” şeklinde konuştu. AKBULUT daha sonra Cumhuriyet Savcısı İsmail ARSLAN’ın eşi Hâkim Şule ARSLAN’a hediyesini verdi. Program çerçevesinde Baro Başkanı Av. Faruk BOSTANCI da Savcı İsmail ARSLAN’a plaket sundu.


            Yemeğin son konuşmasını tayini çıkan Cumhuriyet Savcısı İsmail ARSLAN yaptı. “Öncelikle bizim için böyle bir veda yemeğinin düzenlenmesinden duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. İlk defa böyle bir konuşma yapıyorum. Artık kelimelerin kifayetsiz kaldığı noktadayız. İnsanın hayatında mesleğe başladığı ilklerin önemi hep büyüktür. Burayı hiç unutmayacağım. Meslektaşlarımdan çok iyi tecrübeler edindiğime inanıyorum. Eğer bilmeden kalbini kırdığım birileri varsa, hepsinden özür diliyorum ve haklarını helal etmelerini istiyorum.” şeklinde konuşan ARSLAN, Cumhuriyet Savcısı Mehmet SEVİNÇ’e de teşekkür ederek yanında çırak olarak başladığını ve ustalığa doğru adım attığını kaydetti. Yemeği organize eden Cumhuriyet Savcısı Hacı Mustafa AKBULUT’tan da bir ağabey olarak bahseden ARSLAN, tüm savcı ve hâkim meslektaşlarına ayrı ayrı teşekkürlerini iletti ve Tokat’ı unutmayacağını söyledi.


HÂKİM TÜRKAY’DAN


ZEYBEK GÖSTERİSİ


            Yapılan konuşmaların ardından veda yemeğine ACM Üyesi Hâkim Suat TÜRKAY’ın oynadığı Zeybek oyunu damgasını vurdu. Herkesin ilgi ile takip ettiği Hâkim TÜRKAY,  saz eşliğinde söylediği türkülerle de gönülleri fethetti. Cumhuriyet Savcısı Hacı Mustafa AKBULUT’un tayini çıkan Cumhuriyet Savcısı İsmail ARSLAN için yazdığı mizahsel yazı da herkesi güldürürken Cumhuriyet Savcıları Hacı Mustafa AKBULUT ve Mehmet SEVİNÇ gecenin sonunda birbirinden güzel türkülerle veda yemeğine katılanlara doyumsuz bir gece yaşattılar.


" TOKAT CUMHURİYET SAVCISI ARSLAN'A VEDA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT CUMHURİYET SAVCISI ARSLAN'A VEDA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT CUMHURİYET SAVCISI ARSLAN'A VEDA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku