Dolar 31,0708 0.17%
Euro 33,6790 -0.05%
Gram Altın 2.032,38 0,76%
Çeyrek Altın 3.531,00 0,46%
Yarım Altın 7.105,00 1,07%
Tam Altın 13.752,62 0,05%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
TOKAT ÇARŞISI GENİŞLETİLECEK

TOKAT ÇARŞISI GENİŞLETİLECEK

ABONE OL
03 Nisan 2023, 12:48:54

6 Şubat’ta yaşanan ve ülkemizde 11 ilde büyük yıkıma sebep olan Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremde en çok etkilenen yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde, Tokat’tan görevli kurumlar ilk günden itibaren birçok alanda hayatın normale dönmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlçede hayatın yeniden normale dönebilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında konteynerlerden oluşan ilk Tokat Çarşısı geçtiğimiz günlerde faaliyetlerine başlamıştı. İlk Tokat Çarşının 27 dükkândan oluştuğunu dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu çarşıların yenilerinin yapılmasına devam edildiğini söyledi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “İlk Tokat Çarşısı gibi kimi otuz kimi kırk dükkândan oluşan beş çarşı kadar çarşı yapılacak. Bunun dışında ana cadde üzerinde yıkılan binalar olduğu alanda yine esnafların önceden kendi dükkânlarının olduğu yerlere de konteynerler konularak 200 dükkâna kadar iş yerinin canlandırılmasının çalışması var” dedi.

1680513099

Tokat Çarşısında ilk yirmi yedi dükkân açılırken dükkânlarda faaliyet gösterecek esnafların talep çokluğu nedeniyle kura ile belirlendiğini ifade eden Başkan Eroğlu “Kurada çıkmayan Gölbaşılı esnaflarımız için şimdi iki tane daha yerde hazırlıklar yapılıyor. Bir iki haftaya kadar Tokat Çarşılarının sayısı üçe çıkmış olacak. Yeni yapılacak çarşı alanları ilkine göre daha büyük yerler. Yeni yapılan çarşılarla birlikte orada 120 esnaf faaliyetine Tokat Çarşılarında başlamış olacak. Geri kalan ana cadde üzerindeki dükkânların yerlerine de konteynerleri koyup ticaret yapmalarını sağlayarak valiliğimiz ile birlikte hedefimiz bir aya kalmadan 200 esnafın konteynerlerden oluşan dükkânlarla ticaretine yeniden başlaması” dedi.

Başkan Eroğlu ilçenin yeniden imar ve ihyası süreçlerinde hayat tamamen normale dönüne kadar çalışmalara katkı vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Hürsöz

DİKKAT!  Türk Müziğinde Gelenek, Değişim ve Toplum Konferansı Gerçekleştirildi
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri