Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.458,98 0,55%
Çeyrek Altın 2.453,00 0,78%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.688,85 6,48%
TOKAT BELEDİYESİNDEN GÖLBAŞI’NA İFTAR ÇADIRI

TOKAT BELEDİYESİNDEN GÖLBAŞI’NA İFTAR ÇADIRI

ABONE OL
22 Mart 2023, 18:44:53

Tokat Belediye Başkanı Başkanı Eyüp Eroğlu, ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin en çok etkilediği yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine Tokat Belediyesi tarafından Ramazan İftar Çadırı kurulacağını söyledi.
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde depremin yaralarını sarmak için Tokat Belediyesi çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Altyapı çalışmaları ve seyyar mutfak uygulaması ile hizmet veren Tokat Belediyesi Ramazan ayına girilmesi ile birlikte Gölbaşı ilçesinde yaşayan depremzedelerin iftar ihtiyacının karşılanması amacıyla Ramazan Çadırı kurulumu gerçekleştiriyor.
İftar çadırı kurulması ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “ Gölbaşı ilçesindeki depremzede kardeşlerimizin iftar edebilmeleri için 4 bin kişilik bir iftar çadırı kuruyoruz. Orada yaşayan depremzede kardeşlerimiz burada iftarlarını yapabilecekler. Hazırlıklarımızı tamamladık ve bununla ilgili ekiplerimiz yola çıktı. İlk iftardan itibaren 4 bin kişilik iftar çadırımız faaliyete geçmiş olacak” dedi. İnsanların daha çok çadır ve konteynerlerde yaşadığı Gölbaşı ilçesinde sahurlar için de çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Eroğlu “Kumanyalarımızı da hazırladık. İçerisinde helva gibi, peynir gibi kahvaltılık ürünlerin yer aldığı kumanyaları depremzede kardeşlerimize ulaştırıyoruz” diye konuştu.
Edinilen bilgilere göre üniversite öğrencilerinin şehirlerinde bulunmasından dolayı bu yıl Tokat’ta iftar çadırı kurulmayacak. Belediye Aşevinden ihtiyaç sahiplerine, yemek yapma imkânı olmayan yaşlılara ve misafir depremzedelere yemek ulaştırılacak. Tokat’ta bu yıl da ilk oruçlarını tutan çocuklara hediyelerin verileceği Tekne Orucum kampanyasının devam edeceği öğrenildi.

3 2 2 1

TOKAT BELEDİYESİNDEN GÖLBAŞI’NA İFTAR ÇADIRI yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

DİKKAT!  UMURCA’DA ŞEHİDİMİZİN ADINA PARK YAPILDI
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler