Dolar 32,1871 -0.14%
Euro 34,9439 -0.03%
Gram Altın 2.430,17 0,48%
Çeyrek Altın 4.004,00 -0,15%
Yarım Altın 8.001,00 -0,15%
Tam Altın 15.942,33 -0,05%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında, Tokat il merkezindeki afet ve deprem risklerinin araştırılması amacıyla komisyon kurulmasına oybirliği ile karar verildi

Tokat Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında, Tokat il merkezindeki afet ve deprem risklerinin araştırılması amacıyla komisyon kurulmasına oybirliği ile karar verildi

ABONE OL
03 Mart 2023, 16:21:37

6 Şubat’ta meydana gelen, bütün Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin yarattığı yıkım ve kayıplar Tokat’ta yaşanabilecek olası bir deprem felaketine karşı alınacak tedbirler konusunda Tokat Belediyesini harekete geçirdi. Bir taraftan deprem bölgelerindeki yaralar sarılmaya, diğer yandan Tokat’ta misafir edilen depremzedelerin ihtiyaçları karşılanmaya çalışılırken Kuzey Anadolu Fay Hattına yakınlığı ve içinden fay hattı geçmesi sebebiyle Tokat Belediyesi tarafından afete karşı alınacak tedbirler için komisyon kuruldu.
6 Şubat Depremi hem ülkemiz hem de bizim için bir milat oldu
Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında oy birliği ile alınan afet ve deprem araştırma komisyonu kurulması hakkında konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “ 6 Şubat depremi hem ülkemiz hem de bizim için bir milat oldu. Bundan sonra deprem felaketi başta olmak üzere felaketlerle ilgili bütün şehirlerimiz eylem planlarını, gerekli risk analizlerini yapacaklardır ve birçok çalışma içerisine girilecektir. Belki de önümüzdeki beş yıl şehirlerimizin imarı ile iştigal ettiğimiz bir süreç olacak. Bu bağlamda biz de belediye meclisimizce aldığımız kararla Tokat Afet ve Deprem Araştırma Komisyonu adıyla bir geçici komisyon kurduk” dedi.
İmar alanları yeniden incelenecek
Tokat Afet ve Deprem Araştırma Komisyonunun önemli ödev ve görevlerinin olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Komisyonumuz Tokat’taki binalarla ilgili hangi tarihlerde yapıldığı, depremle ilgili nasıl riskler taşıyabileceği ilgili birtakım çalışmalar ortaya koyacaklar. Bunun yanında yeni sağlam zeminli imar alanlarının tespit edilmesi noktasında teklifler sunacaklar. Mevcut imar alanlarında olası bir deprem durumunda zemin problemleri yaşayabileceğimiz yerlerin nereler olduğu konusunda çalışmalar gerçekleştirecekler. Bir deprem yaşanması durumunda hangi alanlarda çadır kurulabileceği ve nasıl müdahaleler yapılması gerektiği hususlarındaki çalışmaları bizlere önerecekler. Bu çalışmaları gerçekleştirirken mimar ve mühendis odaları, müteahhitlerle ve yapı denetim firmaları ile toplantılar gerçekleştirerek üç ay sürecek bir çalışma ile bir rapor hazırlayıp sunacaklar. Bizler de belediyemizce yapacağımız çalışmaları, önümüzdeki günlerde bakanlığımızın isteyeceği hususları da içerisine alarak gerçekleştireceğiz. Rabbim hepimizi, bütün insanlığı afetlerden korusun” diye konuştu.

DİKKAT!  TOGÜ Osmanlı’nın İlk Anayasasından Cumhuriyet’e Hakimiyet-i Milliye Konferansı Gerçekleştirildi

WhatsApp Image 2023 03 03 at 15.13.04 WhatsApp Image 2023 03 03 at 15.13.04 1 WhatsApp Image 2023 03 03 at 15.13.04 2

Tokat Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında, Tokat il merkezindeki afet ve deprem risklerinin araştırılması amacıyla komisyon kurulmasına oybirliği ile karar verildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet