Dolar 32,6354 0.25%
Euro 34,8489 0.38%
Gram Altın 2.440,32 0,31%
Çeyrek Altın 4.214,00 0,45%
Yarım Altın 8.608,00 0,46%
Tam Altın 16.619,70 -2,39%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
TOKAT BELEDİYE MECLİSİNDEN ORTAK FİLİSTİN BİLDİRİSİ

TOKAT BELEDİYE MECLİSİNDEN ORTAK FİLİSTİN BİLDİRİSİ

ABONE OL
02 Kasım 2023, 15:32:04

Tokat Belediyesi Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısında, Tokat Belediye Meclisinde üyeleri bulunan AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti Meclis Üyeleri ortak bir bildiriye imza atarak İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları kınandı.
Belediye Meclis Toplantısında okunan bildiri ile Tokat Belediye Meclis Üyeleri Dünya parlamentoları ve uluslararası kuruluşlara çağrı yapıldı. Bildiride şu ifadelere yer verildi: “Her zaman mazlum ve mağdurlara kucak açmasıyla Darun Nasır yani yardım edenlerin şehri olan Tokat’tan, Tokat halkının temsilcileri Tokat Belediye Meclisi olarak, bütün dünyaya İsrail’in Filistinli kardeşlerimize karşı yaptığı barbarca saldırıları kınama bildirimizi ilan ediyoruz”

TKTB6038
İsrail’in saldırıları tarihe kara bir leke olarak geçmiştir
İsrail’in savaş suçları işlediği ifade edilen bildiride “İsrail, savaş hukukuna aykırı olarak Filistinli kardeşlerimizin, sivillerin, yaşlıların, çocukların, kadınların, hastaların üzerine hastanelere, okullara, camilere, pazar yerlerine fosfor bombaları yağdırarak insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen savaş suçları işlemektedir” denildi.
Dünya adım atma noktasında geri duruyor
Uluslararası kuruluş ve parlamentoların sessizliğine dikkat çekilen bildiride “Dünyanın gözü önünde işlenen bu gözü dönmüş saldırılara, bu soykırıma karşı uluslararası kuruluşlar, dünya devletleri sessizliğini korumakta, yaptırım gücünü kullanmak için gerekli adımları atma noktasında geri durmaktadır” ifadeleri yer aldı.
Saldırıları lanetliyoruz

TKTB6029
Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edileceği ifade edilen bildiride “Binlerce kadın, çocuk, hasta ve yaşlı Filistinli kardeşimizin şehit edildiği, yine binlercesinin yaralandığı bu saldırıları lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin acını derinden yaşıyoruz. Rabbimiz şehadet mertebesine ulaşanların şehadetini makbul eylesin, yaralılara acil şifalar versin. Bizler her zaman olduğu gibi yine mağdur ve mazlumların yanında olmaya, Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” denildi.
Devletimiz ortaya koyduğu tavır ve girişimlerle öncülük etmektedir
Devletin ve Türk Milletinin vahşetin durdurulması ve işgalin sona erdirilmesi yönündeki tutumuna dikkat çekilen bildiri: “Millet olarak, devlet olarak asırlardır bütün milletlere örnek olan soylu bir geleneğe sahibiz. Devletimiz, milletimiz mazlum ve mağdurların yanında olmasıyla, dünyada barışın hüküm sürmesi için gösterdiği çabalarla yine örnek olmaktadır. Devletimiz, İsrail’in işlediği soykırıma, vahşete karşı ortaya koyduğu tavır ve uluslararası toplumu aksiyon aldırmaya yönelik çalışmaları ile öncülük etmektedir. Bizler de Tokat Belediyesinin bütün parti grupları ve meclis üyeleri olarak, uluslararası hukuku ve devlet ahlakını hiçe sayarak savaş suçları işleyen İsrail’e karşı bu vahşetin durdurulması için dünya parlamentoları, uluslararası toplum ve kuruluşlarını gerekli tutumu göstererek inisiyatif almaya, gerekli adımları atmaya davet ediyoruz” denildi.

DİKKAT!  TOKAT’TA BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

TKTB6019 TKTB6015 TKTB6005

TOKAT BELEDİYE MECLİSİNDEN ORTAK FİLİSTİN BİLDİRİSİ yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet