takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

24 Haziran 2020 - 12:09:50 - 839 Okunma

TOKAT BASININ DUAYENİ AHMET CAMGÖZOĞLU –Ercan Süsoy

Tokat’ımızın her alanında yaptığı çalışmaları ile kendini kabul ettiren, isminden bahsettiren çalıştığı konunun duayeni sıfatını alan birkaç kişi vardır. İşte gazeteci Ahmet Camgözoğlu bunlardan biridir.

            Her faninin başına gelecek ve hayatını son erdirecek ölümüyle Tokat’ımızın bilhassa spor kamuoyunun renkli siması Ahmet Camgözoğlu’nu kaybetmiş bulunuyoruz. Tüm Tokatlılar adına ailesine, Tokatsporlulara ve Tokat basınına başsağlığı diliyoruz. Tokat’ımızın koca bir çınarı, aramızdan uçup gitmiştir. Tekrar tekrar rahmet diliyoruz.

            Tokat basınının duayen yazarı Ahmet Camgözoğlu’nun şahsım  Ercan Süsoy’un arşivinde çok önemli yeri vardır. Bu satırlarda Ahmet Camgözoğlu’nun bilinmeyen önemli yönlerini belirtmek istiyorum.

1-         Tokat basınının duayen gazetecisi Ahmet Camgözoğlu’nun 1960’lı yıllarda çalıştığı matbaaları Ali Paşa Camii’nin yanında ticaret merkezi olan taş mağazaları ile yan yana bulunmaktaydı.

2-         O zamanlarda duayenin çalıştığı matbaa Tokat’ın en önemli basını arasında bulunuyordu. O tarihlerde Tokatspor’un genç takım futbolcusu olan daha sonra Tokatspor olmak üzere ülkemizin futbol arenasında isim yapmış Bünyamin Eşmeler de aynı matbaada duayenle beraber çalışıyorlardı. Zaman zaman buraya yaptığımız ziyaretlerde duayenimizle başta Tokatspor olmak üzere ülkemizdeki futbolla ilgili konularda fikir alışverişinde bulunurduk. Bünyamin Eşmeler’in futbolcu olmasında duayenimizin yaptığı uyarı ve gayretleriyle emeği çok bulunmaktadır.

3-         Yıllar çabuk geçtikten sonra 1969 Tokatspor’un kurulduğu yıl, gazeteci unvanıyla basında yer almıştır. Tokat basınında çıkan gazetelerde başta spor konusu olmak üzere çeşitli şekilde haberler ve görüşler yazdığını görüyoruz. Hey gidi günler hey diyelim.

4-         Ölümü ile aramızdan ayrılan duayenimiz çok emek verdiği Tokat basınına kendisi gibi bir gazeteciyi kazandırmayı da ihmal etmemiştir. Basında önemli bir yer tutan gazeteci Fatih Kılıç’ı yanına alarak yetişmesinde büyük emekleri vardır. Gazeteci Fatih Kılıç olmasını sağlamıştır. Uzun lafın kısası duayenimiz kendi yerini alan genç bir gazeteciyi de Tokat’a kazandırmış oluyordu. Bu da duayenimizin çok önemli bir özelliğini gösteriyordu.

Hülasa her fani gibi Pazartesi günü aramızdan ayrılan Tokat basınının duayeni Ahmet Camgözoğlu’nun cenazesinde gördüğümüz manzara onun nasıl bir insan olduğunu gösteriyordu. Cenaze namazında Tokat protokolünden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, siyasi parti temsilcileri, TÜFAD Onursal Başkanı Ercan Süsoy, Sivas’tan meslektaşları Kemal Çağlayan ve Ali Yavuz, Tokatlı gazeteci meslektaşları, Anadolu Basın Birliği Tokat Şube Başkanı Sezai Kaymak, Gazeteci Fatih Kılıç, Tokatspor taraftarları saf tuttu. Duayenimizin cenazesindeki bu manzara herkese nasip olmaz.

Camgözoğlu ailesine, Tokatlı sevenlerine, basın ve Tokatspor camiasına başsağlığı diler, saygılarımı sunuyorum.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf