Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.313,37 1,98%
Çeyrek Altın 2.298,00 1,19%
Yarım Altın 4.584,00 0,61%
Tam Altın 8.957,55 1,21%
TOKAT ARICILARI YARIŞIYOR TOPÇAM BALI RAKİP TANIMIYOR

TOKAT ARICILARI YARIŞIYOR TOPÇAM BALI RAKİP TANIMIYOR

ABONE OL
11 Eylül 2020, 10:35:04

Tokat’taki arıcıların her geçen yıl daha kaliteli bal üretme yarışına girdiğini, bunun tescili için de yarışma düzenlediklerini ifade eden Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği (TOKARIBİR) Başkanı Ali Demir, Tokat balının aroması ile artık literatüre girdiğini belirterek, “Balımızı yiyenler, damak tadını alanlar bir daha vazgeçmiyor.” dedi.

Tokat’ta geleneksel hale gelen Bal Yarışması hakkında bilgi veren Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, “2020 yılı yarışmasına başvuru sayısı şu anda 50’in üzerine çıktı. Katılımcı sayısı her geçen gün artıyor. Katılımcı sayısının çok olması, arı yetiştiricilerimizin ürettikleri balın kalitesine güveninden kaynaklanmaktadır. İnanıyorum ki, Tokat balı her geçen yıl daha da aranan bir ürün haline gelecektir” ifadelerini kullandı.

aricilar1

Tokat ve ilçelerinde yaklaşık 60 yaylada yetiştirilen balların yarışacağını ve bu balların Topçam Çiçek Balı Tokat Altın Damlası Serisi olarak satışa çıkarılacağını anlatan Ali Demir, “Satışlarımız öncelikle Taşhan Satış Mağazamızda gerçekleştirilecektir. Geçen seneki yarışmamızda Anzer balına eş kalitede ballar ortaya çıktı. Bunun mutluluğunu ve sevincini yaşadık. Bu yılki hasatta da aynı kaliteyi tutturuyoruz” şeklinde konuştu.

Numunelerin özenle alındığını kaydeden TOKARIBİR Başkanı Ali Demir, “Amacımız havası, suyu, toprağı, bitki çeşitliliği ile örnek Tokat’ımızı bir noktada daha ön plana çıkarmaktır. Emeği geçen tüm arıcılarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.” diyerek açıklamasını tamamladı.

tokat aricilari yarisiyor topcam bali rakip tanimiyor.fw
DİKKAT!  Uzlaşmak önemli
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments