takip et takip et takip et
Gündem

11 Eylül 2020 - 366 Okunma

TOKAT ARICILARI YARIŞIYOR TOPÇAM BALI RAKİP TANIMIYOR

Abone Ol

Tokat’taki arıcıların her geçen yıl daha kaliteli bal üretme yarışına girdiğini, bunun tescili için de yarışma düzenlediklerini ifade eden Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği (TOKARIBİR) Başkanı Ali Demir, Tokat balının aroması ile artık literatüre girdiğini belirterek, “Balımızı yiyenler, damak tadını alanlar bir daha vazgeçmiyor.” dedi.

Tokat’ta geleneksel hale gelen Bal Yarışması hakkında bilgi veren Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, “2020 yılı yarışmasına başvuru sayısı şu anda 50’in üzerine çıktı. Katılımcı sayısı her geçen gün artıyor. Katılımcı sayısının çok olması, arı yetiştiricilerimizin ürettikleri balın kalitesine güveninden kaynaklanmaktadır. İnanıyorum ki, Tokat balı her geçen yıl daha da aranan bir ürün haline gelecektir” ifadelerini kullandı.

Tokat ve ilçelerinde yaklaşık 60 yaylada yetiştirilen balların yarışacağını ve bu balların Topçam Çiçek Balı Tokat Altın Damlası Serisi olarak satışa çıkarılacağını anlatan Ali Demir, “Satışlarımız öncelikle Taşhan Satış Mağazamızda gerçekleştirilecektir. Geçen seneki yarışmamızda Anzer balına eş kalitede ballar ortaya çıktı. Bunun mutluluğunu ve sevincini yaşadık. Bu yılki hasatta da aynı kaliteyi tutturuyoruz” şeklinde konuştu.

Numunelerin özenle alındığını kaydeden TOKARIBİR Başkanı Ali Demir, “Amacımız havası, suyu, toprağı, bitki çeşitliliği ile örnek Tokat’ımızı bir noktada daha ön plana çıkarmaktır. Emeği geçen tüm arıcılarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.” diyerek açıklamasını tamamladı.


" TOKAT ARICILARI YARIŞIYOR TOPÇAM BALI RAKİP TANIMIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT ARICILARI YARIŞIYOR TOPÇAM BALI RAKİP TANIMIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT ARICILARI YARIŞIYOR TOPÇAM BALI RAKİP TANIMIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku