takip et takip et takip et
Gündem

9 Ekim 2019 - 258 Okunma

TOKAT ANADOLU LİSESİ MEZUNLARINDAN DERNEK OLMA NİYETİ

Abone Ol

“Bir eğitim öğretim yuvasının idarecisi, öğretmeni, öğrencisi, velisi, mezunu ile OKUL olmasının ötesinde EKOL bilinmesi daha da bir kıymetlidir.”

Tokat merkezde 1985-1986 döneminde eğitim öğretime başlayan ve ilk mezunlarını 1991-1992 yılında veren Tokat Anadolu Lisesi hali hazırda 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi olarak 4 yıllık eğitim öğretim yuvası olarak şehrimizde Milli Eğitim bünyesinde yer alıyor.

Okul mezunları şu yakın zamanda yeni bir heyecan ile Dernek olma niyetiyle bir araya geliyor, alt yapı çalışmalarını yürütüyor.

Okulun mezunlarından gazetemiz sahibi gazeteci Fatih Kılıç, Okul İdaresinin de desteğinin olduğu ortamda okul mezunlarını bir platformda toplayan çalışmayı yürütenler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz gün Okul Müdürü Eyüp Doğan, Müdür Yardımcısı Hüseyin Serdar Yılmaz, Beden Eğitim Öğretmeni Bünyamin Kurtul, Okulun mezunlarından Hülya Altunsoy, Melih Sağıroğlu ile bir araya gelindi ve istişarelerde bulunuldu.

Gazeteci Fatih Kılıç Tokat Anadolu Lisesi mezunlarını buluşturmaya dair çalışmayı sosyal mecrada yürütürken şunları yazdı:

“İlimizde 1985-1986 döneminde eğitim öğretime başlayan, 1 yıl hazırlık, 3 yıl ortaokul, 3 yıl lise eğitimi ile ilk mezunlarını 1991-1992 yılında veren Tokat Anadolu Lisesi bugün 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi adıyla 4 yıllık lise eğitimin verildiği bir eğitim yuvası. Hali hazırda müdürlük görevini ifa eden Eyüp Doğan öncülüğünde idareci, öğretmen kadrosu okulun mazisinden gelen birikimini bugün ve gelecekte okulun gelişimine vesile kılmak için yoğun bir gayret, azim ve heves gösteriyor.
Bir eğitim öğretim yuvasının idarecisi, öğretmeni, öğrencisi, velisi, mezunu ile OKUL olmasının ötesinde EKOL bilinmesi daha da bir kıymetlidir.

Bu güzide okulda 7 yılını geçirmiş acizane birer mezun olarak okulumuzun EKOL bilinmesine canı gönülden katkı sunmak arzusu ile bir araya geldik. Şöyle bir arşive bakınca, Öğrenci Kütük Defterlerine bakınca kimler varmış kimler… Her dönemin birincileri… Geçmişin güzelliklerini, hasletlerini bugün anmak ve geleceğe taşımak gerek. Okulumuzun mezun ve mensuplarının DERNEK çatısı altında toplanmasına dair konuştuk. Güzelliklere vesile olacaktır inşallah.”


" TOKAT ANADOLU LİSESİ MEZUNLARINDAN DERNEK OLMA NİYETİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT ANADOLU LİSESİ MEZUNLARINDAN DERNEK OLMA NİYETİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT ANADOLU LİSESİ MEZUNLARINDAN DERNEK OLMA NİYETİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku