Dolar 32,6505 0.3%
Euro 34,8623 0.37%
Gram Altın 2.422,06 -0,44%
Çeyrek Altın 4.174,00 -0,50%
Yarım Altın 8.527,00 -0,49%
Tam Altın 16.619,70 -2,39%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat Ak Parti Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 85. Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayınladı

Tokat Ak Parti Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 85. Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayınladı

ABONE OL
09 Kasım 2023, 15:21:01

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde; bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi köklü tarihimizden ve kadim değerlerimizden aldığımız ilhamla, daha da güçlendirerek yeni asırlara hazırlıyor ve Türkiye Yüzyılı’nı inşaa ediyoruz.
Cumhuriyetimizin 100. Yılına ulaşmanın gururuyla şanlı tarihimizin dönüm noktasında; bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken halkına, “Hedefiniz muasır medeniyet seviyesine ulaşmak ve onu geçmektir.” sözü ile ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda ülkemize ve Tokat’ımıza sunduğumuz eser ve hizmetleri arttırarak, güçlü yarınları inşa etmek adına daha çok çalışacağız, daha çok güçleneceğiz, daha çok büyüyeceğiz.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetiyle bizlere emanet bırakılan Cumhuriyetimizi, ikinci asrında, maziden atiye kurulan köprülerle adım adım yeni hedeflere koştuğumuz Türkiye Yüzyılı’nda; büyüyen ekonomimiz, güçlenen demokrasimiz, artan itibarımız, genişleyen nüfuz alanımız, ilkeli ve vizyoner dış politikamızla ülkemizle birlikte tüm dünyada ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmayı sürdürüyoruz.
Türkiye’nin her başarısının bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mazlumlar tarafından umutla takip edildiğini görmekten her zaman gurur duyuyoruz. Amacımız, çevremizdeki çatışma ve ihtilaflar karşısında dünya barışına ve refahına mümkün olan en büyük katkıyı sunmaktır. Gazze’de ve Filistin’de hastanelerin, okulların, camilerin bombalanmasına; bebeklerin, kadınların, sivillerin öldürülmesine asla sessiz kalmayacağız. Gazze’deki kardeşlerimizi ve mazlum Filistin halkını asla yalnız bırakmayacak, kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.
“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” diyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin ikinci asrında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde demokratik olarak Türkiye’nin önünü açacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ülkemizin bundan sonraki sürecinde 21 yıldır yaptığımız gibi ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, devlet ebed müddet olsun.’ fikri üzerine Türkiye’nin her bir ferdinin kendini asli unsur olarak gördüğü, vatandaşına güvenen, ayrım yapmayan, kapsayıcı ve kuşatıcı, insan onurunu koruyan, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır sivil, özgürlükçü ve yeni bir sivil Anayasa yapmak olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz vatanımızı koruyan, bu toprakları bizlere armağan eden kahramanlarımızı rahmetle, şükranla ve minnetle yad ediyorum.

DİKKAT!  Ağaçların da Gözü Vardır

Av. Yusuf BEYAZIT
Tokat Milletvekili
Anayasa Komisyonu Başkanı

Tokat Ak Parti Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 85. Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayınladı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet