Dolar 32,2328 0.15%
Euro 34,9759 0.36%
Gram Altın 2.420,13 0,42%
Çeyrek Altın 4.016,00 0,15%
Yarım Altın 8.024,00 0,14%
Tam Altın 15.978,66 -0,59%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat AK Parti Milletvekili Cüneyt ALDEMİR’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası İle İlgili Mesajı

Tokat AK Parti Milletvekili Cüneyt ALDEMİR’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası İle İlgili Mesajı

ABONE OL
09 Kasım 2023, 23:46:02

Kıymetli Hemşehrilerim,

İstiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde hürmetle, rahmetle yâd ediyorum.

Vatanımızı inşa ve ihya etmek için her alanda özveriyle çalışan, kararlılıkla mücadele eden ve değerli katkılarda bulunan her bir şahsiyeti de derin bir saygı ve minnetle anıyorum. Tarihin sayfalarında adını altın harflerle yazdıran bu güzel insanlar, ülkelerine ve milletlerine sundukları hizmetlerle her zaman yüreğimizde yaşayacaklardır.

Geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı’nda, milli birlik ve beraberlik ruhuyla bir araya geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Bu tarihi an, hem geçmişimize duyduğumuz saygının bir ifadesi hem de Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda hayallerimizin bir başlangıcıdır.

Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, ecdadımızın mirasına layık bir şekilde, milletimizin hayallerini yüceltmek ve ülkemizi daha ileri bir seviyeye taşımaktır.

“Yurtta sulh, cihanda sulh” diyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinde ve uluslararası ilişkilerde barışçıl bir yaklaşımın önemini vurgulamıştır. Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de barış ve kardeşlik mesajı ile tanınmış bir liderdir. Bu ilke, Türkiye’nin bugün de dış politika anlayışının temelini oluşturmuştur.

Bugün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; Türkiye, barışa ve demokrasiye öncülük ederek, bölgemizde ve dünyamızda barışın ve istikrarın sağlanması için önemli bir rol üstlenmektedir.

Atatürk’ü anma etkinlikleriyle birlikte, Türk milletinin azim ve kararlılıkla mücadelesini hatırlarken geleceğimize umutla bakıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı mirası yaşatacak, Türkiye’yi daha da güçlendirecek ve iyilerin en iyisi haline getirmek için gençlerimizle birlikte durmadan çalışacağız.

Atatürk “Büyük davamız, en medeni en müreffeh millet olarak varlığımızı yükseltmektir.” şeklindeki ifadesinde refah toplumu olmayı hedef göstermiştir. Bu minvalde, çağımızın dinamiklerini ve dönüşümlerini, bilinçli bir şekilde tanımak önemlidir.

DİKKAT!  Ak Parti Mahmut Paşa Mitingiyle Biz Büyük Bir Aileyiz Dedi

Atatürk’ün mirası, bilimsel düşünce ve akılcılık prensipleri üzerine kuruludur. Bu prensipler, çağdaş bir toplumun temel taşlarıdır. Bu nedenle, bilim ve akıl yolunda ilerliyor, eğitimin kalitesini artırıyor, bilimsel araştırmaları teşvik ediyor ve kültürel mirasımızı korumak için çaba sarf ediyoruz.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

Yüce Allah bu vatanı ve bu milleti korusun.

 

Cüneyt ALDEMİR

Tokat Milletvekili

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi

Tokat AK Parti Milletvekili Cüneyt ALDEMİR’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası İle İlgili Mesajı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet