takip et takip et takip et
Gündem

10 Ağustos 2020 - 417 Okunma

TOKAT AFAD EKİPLERİ TUNCELİ’DE

Abone Ol

Tokat AFAD İl Müdürlüğü Arama Kurtarma ekipleri Tunceli’de 5 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun (21) son görüldüğü Sarısaltuk  Viyadüğü bölgesinde tekrar başlatılan su altı arama çalışmalarına katılmak üzere bölgeye gitti.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku’dan, 5 Ocak sabahı kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra haber alınamadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesi, kaybolduğu gün Tunceli’ye gelerek, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Ailenin ihbarı üzerine arama çalışmaları başlatıldı. Yapılan araştırmalar sonunda Gülistan Doku’nun cep telefonunun en son Uzunçayır Baraj gölü üzerindeki Sarısaltuk Viyadüğü’nde sinyal verdiği belirlendi. Viyadük üzerinden geçen bir aracın kamerasına da yansıyan Doku’nun son görüldüğü bölgede yoğunlaştırılan arama çalışmalarına rağmen sonuca ulaşılamadı. Bunun üzerine ekipler, su altı aramalarını 6 Temmuz’da sonlandırırken, su yüzeyinde ve kıyıdaki çalışmalar sürdürüldü. Ailesinin talebi üzerine İçişleri Bakanlığı’nca, Gülistan’ın son görüldüğü bölgedeki Uzunçayır Baraj Gölü’ndeki suyunun tahliyesine karar verildi. Barajda su tahliyesi sürerken, daha önce ara verilen su altı arama çalışmaları da önceki gün tekrar başlatıldı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki Sualtı Arama Kurtarma (SAK) Timi’nin yanı sıra Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı 4 Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı 4 su altı arama kurtarma ekibi ile AFAD ekibinden oluşan 70 kişilik ekibe katılmak üzere Tokat AFAD İl Müdürlüğünde görevli 3 arama kurtarma personeli, 1 motorlu bot ile bölgeye gönderildi. Gülüstan Doku’yu Uzuncayır Baraj Gölü üzerindeki Sarısaltuk Viyadüğü’nün 3 kilometrelik alanın 15 ayrı bölgesinde arama çalışmaları devam ediyor.


" TOKAT AFAD EKİPLERİ TUNCELİ’DE konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT AFAD EKİPLERİ TUNCELİ’DE ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT AFAD EKİPLERİ TUNCELİ’DE ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku