Dolar 33,1952 -0.11%
Euro 36,0226 -0.6%
Gram Altın 2.549,54 -1,98%
Çeyrek Altın 4.258,00 -1,32%
Yarım Altın 8.508,00 -1,32%
Tam Altın 16.929,98 -1,91%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
TOKAT ADLİYESİNDE TÜRKİYE ÇEVRE HAFTASI KUTLANDI

TOKAT ADLİYESİNDE TÜRKİYE ÇEVRE HAFTASI KUTLANDI

ABONE OL
14 Haziran 2024, 12:50:58

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası nedeniyle Tokat Adliyesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

21 Mayıs 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında 5-9 Haziran tarihleri arasında kutlanmakta olan Türkiye Çevre Haftasının bu yılki teması “Hepimizin Bir Dünyası Var” şeklinde oldu. Türkiye Çevre Haftası ve Tasarruf Tedbirleri kapsamında Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda Tokat Adliyesinde de çeşitli kutlamalar yapıldı. Kâğıt israfının önüne geçilmesi, enerji ve su kullanımının azaltılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra çevre günü temalı konferans ve seminer düzenlenirken çevre temizliği ve geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak atölye çalışmaları yapıldı.

Tokat Adliyesi İdari İşler Müdürlüğünce personel tarafından kullanılan tüm bilgisayarlar, lavabo muslukları, lamba düğmeleri ve muhtelif yerlere enerji tasarrufu yapılması ve su israfının önlenmesine ilişkin uyarıcı ve bilgilendirici işaretler konulurken adliyemizde görevli tüm çalışanlara da elektrik tasarrufu ve kağıt israfının önüne geçilmesine dair hatırlatıcılar dağıtıldı.

Etkinlikler kapsamında yargı çalışanları ve ailelerine yönelik bir de resim yarışması düzenlendi. Çocuk kategorisinde düzenlenen resim yarışmasında birinci olan Ayşe ÖZMEN ile ikinci olan Ayşe Erva ARSLAN’a Tokat Cumhuriyet Başsavcımız Fatih ÇOBAN tarafından boya setleri ve çikolata hediye edildi.

Öte yandan Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında bina girişinde projeksiyon cihazı ile çevreye duyarlılık ve yeşilin korunması temalarının işlendiği tanıtıcı sinevizyon gösterisi yapıldı.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

DİKKAT!  Anadolu’nun İpek Yolu Mirası: Deveciler Hanı’nın Yeniden Doğuşu
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet Giriş Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Whatsapp Ajaxbet Tv Ajaxbet Para Yatırma Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güvenilir Mi Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?
Ertesi Gün Hapı