takip et takip et takip et
Gündem

5 Aralık 2019 - 415 Okunma

TOGÜ’den Uluslararası Tanınırlığa Dair Bir Başarı Daha

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) dünyaca tanınmış saygın üniversitelerin katıldığı "Greenmetric Dünya Sürdürülebilir Çevreci Üniversiteler Sıralaması 2019" listesinde 780 üniversite arasından 504. sırada yerini aldı.

Her yıl yapılan bu sıralamada dünyanın birçok ülkesinden uluslararası üniversite Greenmetric platformu tarafından üniversitelerin yenilenebilir enerji, su kaynakları, temizlik, geri dönüşüm, temiz hava, ulaşım, üniversite atıklarının imhası, eğitim gibi alanlarda değerlendiriliyor ve bu değerlendirme sonucunda elde edilen puanlara göre uluslararası bir sıralama yapılıyor. Greenmetric Dünya Sürdürülebilir Çevreci Üniversiteler Sıralaması 2019 listesinde birinciliği Wageningen University & Research (Hollanda), ikinciliği University of Oxford (İngiltere), üçüncülüğü University of California Davis (ABD) elde ederken, Türkiye’den devlet ve özel üniversiteler olmak üzere toplamda 43 üniversite listeye girme başarısı gösterdi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ülke genelinde 26. sırada yer aldı.


" TOGÜ’den Uluslararası Tanınırlığa Dair Bir Başarı Daha konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOGÜ’den Uluslararası Tanınırlığa Dair Bir Başarı Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOGÜ’den Uluslararası Tanınırlığa Dair Bir Başarı Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku