takip et takip et takip et
Manşet

15 Kasım 2019 - 154 Okunma

TOGÜ’DE SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI BULUŞMASI

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin Üniversitenin Sosyal Tesislerinde Tokatlı sanayici ve işadamları ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıya, TOGÜ Rektör Danışmanları ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve KARMER (Kariyer ve Araştırma Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, TOGÜ KUSİ Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Hakan Polatçı, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğünden Prof. Dr. Rüştü Yayar ve sanayici ve işadamları katıldı.

Toplantıda Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, “Biz eskiyi bir yana bırakıp Üniversitedeki akademik potansiyeli sanayici ve işadamlarımızla işbirliği yaparak daha bir olumlu hale getireceğiz. Gelişmiş kültürlerde ve Avrupa’da eleştirili yapılacağı zaman önce güzel yönleri ile başlanılır ve negatif yönü çok güzel eleştirilir. Ama sonunda her şeye rağmen güzel bir çalışma olmuş der ve heves kırmazlar. Önce sizleri davet ettim. Sonra akademisyenlerimizi davet edeceğim. Sizin adaptasyon yeteneğiniz bize göre daha kuvvetlidir. İşbirliğinin pazarlığı olmaz. Üniversite olarak sanayi ile işbirliği olmazsa olmazımız. Kendi açımızdan değil her açıdan olmazsa olmazımız. Bizim Üniversitemizde her alanda yetişmiş elemanlarımız var. Teknoparkımız var. Bu yetişmiş elemanlarımızı sanayicilerimizle bir araya getirmek en çok istediğimiz şeydir. Bunun iki yönü vardır. Bir tanesi Üniversitemize gelerek yetişmiş elemanlarımızla bir araya gelmeniz. Teknoparkımızla görüşün. Oradaki hocalarımız sizleri gerekli yerlerle görüştürsünler. Bizim kapılarımız siz sanayicilerimize işadamlarımıza kapımız her zaman açıktır. Biz hocalarımızın sizinle işbirliği yapmasında bir kısıtlamamız yok. Bize sormadan yasal olarak açıklama yapma hakkını bile veriyoruz. İkinci olarak, 40 üzerinde ülkeden öğrencimiz ve hocalarımız var. Her dili konuşabilecek öğrenci ve akademisyenlerimiz var. Bizim dünyanın her yerine ulaşma ve güvenilir insanlara ulaşma imkânımız var. Dünyanın her yerine gidiyoruz. Sizlerde gelin bizimle iştirak edin. Sizlere her türlü yabancı dil imkânı sağlayabiliriz. Gelin bizden destek isteyin her türlü şartları biz size sunalım. Tokat sokaklarındaki yabancı öğrencilerimizi hepiniz görüyorsunuz. Bu öğrenciler şehrimize çok güzel bir renk getirdi. Sizlerde bu öğrencilerimizle şartlarınız doğrultusunda işbirliği yaparak yardımcı olun. Bu çocuklar sizleri Tokat ötesine, Türkiye ötesine götürür. Bu öğrencilerimiz Tokat’a inanılmaz gelir bırakmaktadır. Öğrencilerimizi kısmi zamanlı öğrenci olarak çalıştırmakta hiçbir sıkıntı yok. 35 bin öğrencinin Tokat’ta olması son derece önemli. Öğrencilerimize temas edelim. Bu öğrencilerimiz kendi memleketlerinde Tokat’ta şu işadamıyla görüştük. Şunları yaptılar diyecektir. Buda hem sizler için hem de bizler için son derece önemlidir. Bizim yurtdışı seyahatlerimizde numune ürün göndermek isterseniz yardımcıda olabiliriz.” dedi.

Toplantı sonrasında Tokatlı sanayici ve işadamları fikir ve önerilerini paylaştılar.


" TOGÜ’DE SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI BULUŞMASI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOGÜ’DE SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI BULUŞMASI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOGÜ’DE SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI BULUŞMASI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku