Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
TOGÜ’DE İŞLETME VE EKONOMİ KONFERANSI

TOGÜ’DE İŞLETME VE EKONOMİ KONFERANSI

ABONE OL
07 Ekim 2019, 09:50:44
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde (TOGÜ) 6 ülkeden akademisyenlerin katılımı ile "Uluslararası İşletme ve Ekonomideki Güncel Konular Konferansı" düzenlendi.

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda gerçekleşen konferansın açılışına TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Iqra National Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Farzand Ali Jan, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Danısman, IM Sciences Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Usman Ghani,  Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kubilay Özyer, Rektör yardımcılarımız, dekanlarımız ile Türkiye, Pakistan, Nijerya, Cezayir, Uganda, Libya ve Afrika’dan akademisyenler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Kubilay Özyer, Konferansların ülkelerin birbirileri ile bağ kurma noktasında oldukça etkili olduğunu ifade etti. Bu konferansın da katılımcılar arasında güçlü ilişkiler kuracağına ve var olan ilişkilerin daha da güçleneceğine inandığını belirtti. Özyer konferansa katkıda bulunan akademisyenlere ve düzenleme kuruluna teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

IM Sciences Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Usman Ghani yaptığı konuşmada, Tokat’ta bulunmaktan ve bu konferansın ikincisini düzenlemekten duyduğu memnuniyeti belirtti. Türkiye’de insanların kendilerine oldukça hoşgörülü ve saygılı davrandığını belirten Ghani, geçen sene yapılan konferansa katılan Pakistanlı akademisyenlerin yapmış olduğu sosyal medya paylaşımlarında oldukça fazla olumlu geri dönüş aldıklarını ifade etti. Ghani konuşmasında Kubilay Özyerin de dediği gibi konferansların ilişkileri güçlendirdiğini belirterek burada oldukça güzel arkadaşlıklar edindiğini söyledi. Pakistan’dan işadamları getirmeyi planladığını da ifade eden Ghani Pakistan ile Türkiye arasında oldukça iyi ilişkilerin olduğunu belirtti ve iki ülke arasındaki ticaret potansiyelinin geliştirilebileceğine inandığını söyledi. Bir diğer yandan bu konferansın Pakistan ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi arasında öğrenci değişimini sağlayacağını ifade eden Ghani, gelecek yıl Afrika’da bir ek konferans düzenlemeyi planladıklarını açıkladı. Prof. Dr. Usman Ghani, konferansın düzenlemesinde katkıda bulunan Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Prof. Dr. Kubilay Özyer ve tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

DİKKAT!  TOKAT KAZI, KARS’IN KAZINA RAKİP OLDU

Iqra National Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Farzand Ali Jan yaptığı konuşmada Pakistan ve Türkiye’nin coğrafya olarak komşu olmadığını ancak kültür, düşünce, insan ve fikir olarak aynı olduğunu belirtti. Farzand Ali Jan, Tokat’taki her şeyin çok güzel olduğunu özellikle zengin bir kahvaltı, yemek kültürünün olduğunu ifade etti. Bu konferansta bulunmaktan çok memnun kaldığını belirten Farzand Ali Jan bu konferans ile ortak nasıl çalışabiliriz konusunu tartışacaklarını ifade etti.  Farzand Ali Jan, konferansın başarılı geçmesini dilediğini söyleyerek katkıda bulunanlara teşekkürlerini iletti.

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin yaptığı konuşmada Türkiye, Pakistan, Nijerya, Cezayir, Uganda, Libya ve Afrika’dan katılan akademisyenleri burada ağırlamaktan oldukça memnuniyet duyduğunu ifade etti. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi hakkında bilgiler aktaran Rektör Şahin, 15 Fakültesi ile 35 bini aşan öğrencisi ve 1500 civarındaki uluslararası öğrenci ile uluslararası bir üniversite olma anlamında TOGÜ’nin her gün kendini güncellediğini vurguladı. Yapılan bu konferans gibi bu tür etkinliklerin bu amaç doğrultusunda gerçekleştiğini söyleyen Şahin, önümüzdeki yıllarda da bu gibi uluslararası konferansları ve etkinlikleri daha çok destekleyeceğini ifade etti. Bu bağlamda bugün düzenlenen bu konferansta emeği geçen herkesi tebrik eden Şahin, katılımcılara teşekkürlerini iletti. Konferansların sadece akademik bir etkinlik olmadığını üniversite ve kentin sosyal ve kültürel hayatının tanıtılmasında da katkı yaptığını belirten Şahin, bu nedenle daha fazla ülke ile işbirliği yapılacağını belirtti. Rektör Şahin, konuşmasını sonlandırırken Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin “Tokat’a gitmek gerek, çünkü Tokat’ta insan ve iklim mutedil’dir” sözlerini aktararak konferansın etkili ve başarılı geçmesini diledi.

Açılış konuşmaları sonrası TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, IM Sciences Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Usman Ghani, Iqra National Üniversitesi Rektörü Dr. Farzand Ali Jan, Prof. Mesut Idriz, Gazeteci Hamza Kyeyune, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Danısman’a plaket takdiminde bulundu.

DİKKAT!  ANADOLU TİYATROYA İLGİ BÜYÜK
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments