takip et takip et takip et
Gündem

2 Kasım 2019 - 230 Okunma

TOGÜ, KİEV ÖĞRENCİ FUARINA KATILDI

Abone Ol

Rusya merkezli Begin Group tarafından organize edilen “Begin Eurasia Tour: Kiev” üniversite tanıtım fuarında yer alan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Ukraynalı öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

17 ülkeden 42 yükseköğretim kurumunun katıldığı fuara Türkiye’den iki yükseköğretim kurumu katıldı. Özel bir üniversite ile birlikte fuarda yer alan TOGÜ veli, öğrenci ve eğitimcilerden yüksek ilgi gördü. Etkinlik, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin tanıtımının yanı sıra yeni uluslararası işbirliklerinin kurulması açısından da önemli bir adım oldu.

Uluslararasılaşma çabalarına katkı ve yabancı öğrenci çeşitliliğini arttırmak amacıyla katılım sağlanan etkinliğin bir sonraki durakları Moskova ve Nur Sultan (Astana) şehirleri olacak.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi temsilen Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Fehim Kuruloğlu’nun yer aldığı heyetin Ukrayna’daki ikinci durağı Odessa şehri oldu. Bölgenin en eski teknik üniversitelerinden biri olan Odesa National Politechnik University’i (1918) ziyaret eden heyet iki kurum arasında iş birlikleri için görüş birliğine varıldı. Erasmus+ ve Mevlana anlaşmaları ile öğrenci ve personel hareketliliklerinin önümüzdeki yıldan itibaren başlaması ve ilerleyen dönemlerde daha yoğun bir şekilde iş birliklerinin yapılması konusunda mutabakat sağlandı.


" TOGÜ, KİEV ÖĞRENCİ FUARINA KATILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOGÜ, KİEV ÖĞRENCİ FUARINA KATILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOGÜ, KİEV ÖĞRENCİ FUARINA KATILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku