takip et takip et takip et
Gündem

25 Ocak 2020 - 286 Okunma

TOGÜ İLE OSH DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) ve Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi arasında Mevlana Değişim, Erasmus ve Memorandum of Understanding (MOU) protokolü imzalandı.

TOGÜ Senato odasında gerçekleşen imza törenine TOGÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Theo Kudaiberdi Gaparalieviç ve her iki üniversitenin dekanları katıldı.

İmza töreninde konuşma yapan Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gaparalieviç, “2.5 ay önce rektör olarak atandım ve bu zaman içerisinde ilk yurtdışı ziyaretimi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine yaptım. Bu ziyaretimizde her iki üniversite arasında protokol imzaladık. Uluslararası anlamda gerçekleştirdiğimiz ilk anlaşma olması sebebi ile de bu bizim için önem arz etmektedir. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine ilk girdiğimde gerek doğası gerekse yakın davranmanızdan dolayı hiç yabancılık çekmedim. Bu beni çok mutlu etti. Misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. İmzaladığımız protokol her iki üniversiteye de hayırlı olsun” dedi.

TOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay ise yaptığı konuşmada, “Üniversite olarak dünya genelinde tanınırlığımızı arttırmak için çeşitli ülkelerle protokol imzalıyoruz. Bugünde Kırgızistan’da eğitim veren OSH Devlet Üniversitesiyle Mevlana Değişim, Erasmus ve Memorandum of Understanding (MOU) protokolü olmak üzere 3 alanda anlaşma yaptık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Tören sonrasında Kırgızistan OSH Devlet Üniversitesi Prof. Dr. Theo Kudaiberdi Gaparalieviç TOGÜ Rektör Yardımcılarına Kırgızistan yöresine ait hediyeler takdim etti.


" TOGÜ İLE OSH DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOGÜ İLE OSH DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOGÜ İLE OSH DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku