Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.313,37 1,98%
Çeyrek Altın 2.298,00 1,19%
Yarım Altın 4.584,00 0,61%
Tam Altın 8.957,55 1,21%
Tigem Sertifikalı Tohumluk Fiyatları: Arpa, Buğday, Tritikale ve Yulaf Tohum Fiyatı Ne Kadar?

Tigem Sertifikalı Tohumluk Fiyatları: Arpa, Buğday, Tritikale ve Yulaf Tohum Fiyatı Ne Kadar?

ABONE OL
07 Mayıs 2023, 16:14:42

Tigem sertifikalı tohumluklar, kaliteli ve verimli ürünler elde etmek isteyen çiftçiler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Arpa, buğday, tritikale ve yulaf gibi önemli tarım ürünlerinin tohumluk fiyatları ise piyasada dengeli seviyelerdedir. Kalite standardı yüksek olan Tigem tohumlukları, düzenli ve verimli bir üretim sağlayarak geleceğe yatırım yapmak isteyen çiftçilerin tercihi haline gelmektedir. Profesyonel ekipmanları, deneyimli uzmanları ve etkili tohumluk kalite kontrol sistemi ile Tigem, Türkiye’deki tarım sektörünün önde gelen isimlerinden biridir.

Tigem Sertifikalı Tohumluk Fiyatları: Arpa, Buğday, Tritikale ve Yulaf Tohum Fiyatı Ne Kadar?

Tigem sertifikalı tohumluk fiyatları, tarım sektöründe faaliyet gösteren birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Tigem, yerli ve kaliteli tohumlar üretmek ve tarımla uğraşan kişilere sunmak için çalışmalar yapıyor. Her yıl değişkenlik gösteren tarım ürünü fiyatları, 2022 yılı sertifikalı tohumlarının Tigem üzerinden nereden alınabileceği konusunda merak edilenleri beraberinde getiriyor.

Tigem Tohum Fiyatları

Tigem sertifikalı tohum fiyatları her yıl değişebiliyor. Topladığı tohumları son teknoloji makinelerle üreten Tigem, arpa, buğday, tritikale ve yulafların sertifikalı tohumlarını kooperatiflere bağlı satış mağazalarında bulunduruyor. Sertifikalı tohum alarak sağlanan güvenliğin yanı sıra, bazı tohumlar yurtdışına ihracat ediliyor.

Tigem Tohum Fiyatları
Tigem Tohum Fiyatları

Üretim yaparken tohumların kalitesi çok önemli bir faktördür çünkü aşısız ve kalitesiz çıkan tohumlar çürür ve ürün vermeyebilir. Tigem’in sertifikalı tohumları arasında yer alan arpa, buğday, tritikale ve yulaf, çiftçilerin bu sorunlarla karşılaşmasını önler. Ayrıca, sertifikalı tohum alımı, çiftçilerin tohumları aldıkları yerde muhatap bulamama sorununu da ortadan kaldırır.

Tigem; Arpa, Buğday, Tritikale ve Yulaf Fiyatları

Tigem’in 2022 sertifikalı tohum fiyatları şöyledir:

  • Arpa fiyatı yaklaşık olarak 0.08 TL/kg
  • Buğday fiyatı yaklaşık olarak 0.10 TL/kg
  • Tritikale fiyatı yaklaşık olarak 0.08 TL/kg
  • Yulaf fiyatı yaklaşık olarak 0.08 TL/kg
DİKKAT!  SİGALI, ‘İL EĞİTİM TARİHİ MÜZESİ’NE HAYRAN KALDI

Ayrıca tohumluk fiyatları şöyledir:

  • Arpa ve buğday: 20 TL/kg
  • Tritikale: 6 TL/kg
  • Yulaf: 6 TL/kg

Sertifikalı arpa tohumu fiyatları 2022 yılında üreticilere yapılan destekler sayesinde oldukça uygun seviyelerdedir.

Çiftçileri Destekleme Hibe Paketleri

Çiftçileri, tohum ihtiyaçlarına ek olarak hayvancılık ve diğer tarım faaliyetleri için destekleyen hibe paketleri hakkında detaylı bilgi almak için yukarıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Tarım ürünlerinin fiyatlarında yaşanan değişimler, sektörde çalışan herkesi yakından ilgilendirir. Bu nedenle, Tigem’in sertifikalı tohumları, kaliteli ve güvenilir olmasıyla çiftçilerin tohum ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir unsur haline gelmiştir.

Güncel Gübre Fiyatları‘nı öğrenmek için diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments