takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

10 Ekim 2020 - 10:22:12 - 500 Okunma

TEŞEKKÜRLER SİYASİLERİMİZ, TEŞEKKÜRLER VALİM, TEŞEKKÜRLER BELEDİYE BAŞKANIM

Tokatspor’umuz bu sezon tekrar ülkemizin spor arenasındaki profesyonel ligdeki yerini alarak faaliyetine devam edecektir. 1969 yılında başlayan bu serüven 50 küsur yıllık bir maziye sahip bulunmaktadır. Bu bakımdan Tokat’ımızın ülkeye tanıtan en önemli turizm elçisi olarak yer alması bakımında da çok önemli bir konumda bulunmaktadır.

            Tokatspor’umuz son sezonlarda genelde ilgisizlikten yer aldığı Türkiye 2’inci Liginden 3’üncü Lige, burada geçen sezonda Amatör BAL Ligine düşecekken TFF’nin Pandemi dolayısıyla lütfünden faydalanarak 2020-21 sezonunda Profesyonel 3’üncü Ligde yer alıyor. Sayın Tokatlı hemşerilerimiz, TFF’nin bu lütfü ile kulübümüze bahşettiği bu konunun kıymetini iyi bilmeliyiz. Tokat’ımızın her kenti ile Tokatspor’umuzu sahiplenmeliyiz.

Tokatspor’umuzu Tokat kamuoyuna içerisinde biri olarak bilgilendirmek istedik.

  1. İki sezon evvel kulübümüz Başkan olan Ufuk Akçekaya ve yönetimine teslim edilerek Tokatspor A.Ş olmuştur. Maalesef bu konu ile Tokatspor’umuz Tokat’tan koparılmış oldu. Kulüp Başkanımız Ufuk Akçekaya’nın 1 sezon evvel yaptığı yanlışlıkları anlamış olacak ki bu sezon bizleri de yanına alarak Tokatspor’umuzun tüm yardımcı kurulları ile ilişkisini arttırarak bu kopukluğu oldukça sağlamlaştırmaya çalışmıştır. Yeri gelmişken hemen belirteyim, Başkan Ufuk Akçekaya söylendiği gibi kötü bir insan değildir. Gel geç akıllı olduğu için her söylenen kişilere, laflara inanmış. Ülkemizde futbolda kanayan yara olan İstanbul, Ankara İzmir vs gibi büyük vilayetlerin dışında Anadolu’da ki futbol olayının ne olduğu bilinmiyor, Ülkemize çok meşhur yabancı futbol Antrenörleri Ülkemizin kamuoyunu iyi tanıyamadıklarından başarılı olmamıştır. 
  2. İstanbul’da oturan Ufuk başkanımızda etrafında ki insanların sözlerini dinleyerek Antrenör diploması da olmayan Milli Futbolcularımızdan BJK’li (Ahmet Dursun, Oktay Dereoğlu gibi) Menajerlerle de (Koray Palaz vs). İstanbul’da oturan futbol adamları Tokat’ımızın yolunu dâhi bilmeyen adamları Tokatspor’u idare etmeye başlamışlar ve kulübümüzü 2’inci Ligden 3’üncü lige düşmesi gibi başarısızlıklara sebebi olmuştur. bütün bunlardan sonra Başkan Ufuk Akçekaya Tokat’ımızda oturan tüm Tokatspor sevenlerle, teşkil eden kurullarla Tokat’ımızın önemli futbol adamlarıyla fikir alış verişi yaparak doğru yolu bulduğu kanaatindeyiz.
  3. Tokatspor, başta Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı, Sayın Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, Tokatspor’umuza sahip çıkmışlar, Tokat’ta tek futbol menajeri, Tokatspor alt yapısından yetişmiş Aytunç Bozkurt’un becerisi ile transfer tahtasını açarak kendine göre kulübümüze yararlı olacak 13-14 futbolcu grubunu transfer etmeyi başarmıştır. Bu transferden Tokatspor’umuzun alt yapısından yetişip bu güne kadar muhtalip kulüplerde 2’inci ve 3’üncü Lig takımlarında futbol oynamış sporcularımız (Mehmet Önkuzu, Nailcan Tütüncü ve Aziz Tanyeri) futbolcularımızın da transferleri de gözümüzden kaçmıyor. İnşallah takımımıza ilave edilen bu futbolcularla biraz sabır edilirse kısa dönemde içerisinde uyum sorunu halledebilirse takımımızın başarılı olacağı kanaatindeyiz.  Takımımızın Teknik Sorumlusu Hakan Alpay, Antrenör Fatih Özdemir, Kaleci Antrenörü Mehmet Dönmezdemir yapacağı çalışmalara güveniyor takımımızın başarısında da pay sahibi olacağı kanaatindeyiz.

Hülasa olarak 2 sezondur sıkıntılı bir dönem geçiren Tokatspor’umuz Sayın Siyasilerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız Tokat’ımızın önemli bürokratları, Tokatspor hastalarının destekleriyle en az 2 sezon 3’üncü Ligde kalarak Federasyonumuzun kulübümüze sağlayacağı gelirle borçlarını temizler yoluna daha sağlam devam eder. İnşallah Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu’da Turhal Stadı’na yapılan yanlışlığı göz önüne alarak G.O.P Stadın yerine sadece yapılacak ilavelerle (Kapalı tribünün yanında bulunan iki açık tribünün ilavesi ile yapılacak iki katlı kapalı tribün, karşısındaki Maraton tribündeki açık tribünlerini baştan başa kapalı tribüne çevirerek kale arkası tribünleri de nasıl düşünülürse öyle yapılma kaydıyla) İstanbul’da Milli Takım maçları oynanan Fatih Terim Stadı kadar büyüklükte ki bir Stada sahip olunur. Bu Stadın su işlerine bakan kapalı tribünün altlarına en az 10-15 tane iş yeri ve dükkan yapılarak Tokatspor’umuzun ve hatta Plevnespor voleybol takımımıza gelirler elde edilebilir. Bu suretle Vilayetimiz de şimdilik bir sponsor bulanamadığı göz önüne alınırsa bu dükkanlardan ve iş yerinde ki gelirlerle kulüplerimiz hiç kimseye muhtaç olmadan iyi yönetilmek şartıyla Tokat’ımıza çok şey kazandırmış oluruz. Sayın Belediye Başkanımızdan Turhal’da ki Stat’tan dolayı Turhalspor’un ölmesine neden olan bir konumda Tokat’ımızı da bırakmamış oluruz. Şahsım görür veya görmez Belediye Başkanımızın bu önemli hizmetini yapmasını bekliyor ve temenni ediyoruz.

            Tokatspor’umuza bundan sonra yapacağı maçlarda başarılar diler, Sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf