Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.209,54 -0,31%
Çeyrek Altın 2.022,00 -0,79%
Yarım Altın 4.043,00 -0,81%
Tam Altın 8.026,23 -0,17%
TEK LİSTE BİRLİKTELİK VE BİRLEŞMEDİR

TEK LİSTE BİRLİKTELİK VE BİRLEŞMEDİR

ABONE OL
24 Ağustos 2020, 12:59:27
Tokat Milletvekili Yücel Bulut’tan tek liste eleştirilene cevap:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP teşkilatlarının kongrelere tek liste girmesine yönelik eleştirilere cevap verdi. Bulut, “Siyasi hayat boyunca yalpalamalarla bir oraya bir buraya gitmiş siyasi şuursuzluk tek listenin bir dayatma değil bir birliktelik ve birleşme olduğunu asla ve asla idrak edemez. Tek liste bir dayatma değildir, tek liste defosuz, lekesiz, yalpalamasız bütün dava arkadaşlarımızın aynı çatı altında bir araya getirilme çabasıdır.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat teşkilatlarında kongrelerini yapmaya devam ediyor. Hafta sonu ilçelerde devam eden kongrelerin yanı sıra dün MHP Tokat Merkez İlçede de kongre süreci tamamlandı. Korona virüs önlemleri altında yapılan kongrede konuşma yapan Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP’nin kurulduğu günden beri Türkiye üzerinde siyasi oyunlar oynamak isteyenlerin önünde bir engel olduğunu söyledi. MHP’nin kurulduğu günden bugüne birçok siyasi operasyona maruz kaldığına işaret eden Yücel Bulut, “Bu ülkenin selametine musallat olmuş ve bu uğurda küresel çetelerle işbirliği yapan hangi dinamik varsa önce rotası ve kıblesini Milliyetçi Hareket Partisine çevirmiş, önce bizi ortadan kaldırmaya, önce bizi parçalamaya, önce bizi bölmeye çalışmıştır. O yüzden 50 yıllık tarihimizi muhakkak bilmek zorundayız ki bugün bu kurultayların neden tek liste yapılmak istendiğini, MHP’nin hangi oyun ve tezgahların içinden bugüne geldiğini bilebilelim.

mhp merkez ilce 1

MHP DURUŞUNDAN ASLA TAVİZ VERMEDİ

Hiçbir siyasi partiyle uğraşılmadığı kadar MHP ile uğraşıldı. Buna rağmen Milliyetçi hareket Partisi duruşundan ve antiemperyalist tavrından taviz vermeyerek kıblesini ve imamını Türk Milletinin vicdanında sabitleyerek yoluna devam edeceğini haykırdı. Sürekli oyunları bozan, sürekli direyet ortaya koyan bu siyasi parti ve bunun inanmış kadroları birer baş belası olarak kabul edildikleri için Milliyetçi Hareket Partisini tamamen devşirecek, yolundan çıkaracak, uluslar arası güçlerin kucağına oturtacak akıllarınca bir yöntem geliştirdiler ve bir hanımefendiyi Milliyetçi Hareket Partisine genel başkan yapmaya kalkıştılar. Milliyetçi irade, Türk Milletinin kemikleşmiş iradesi buna müsaade etmedi ve o zaman ‘bu partimizi bir kez daha bölelim, parçalayalım, ülkücünün arasına nifak sokalım, Türk Milliyetçilerini birbirine selam veremez hale getirelim, düşman edelim ki güç ortadan kalksın’ dediler. Böylece malum parti kuruldu.” diye konuştu.

SİYASETİN TEMELİ İNSANA YATIRIM YAPMAK

İyi siyasetin temelinin insana yatırım yapmaktan geçtiğinin altını çizen Bulut, “İmanın ihlasın üzerinde daha büyük bir güç, daha büyük oyun yoktur. Ben sizlerin her birinizin yüreğindeki imanı ve ihlası çok iyi biliyorum. İnanmış bir kadronun aşamayacağı bir engel yoktur. Bu inanç ve kararlılıkla en büyük hazinemizin birlik, beraberlik olduğunu bilerek hep beraber yolumuza devam ettiğimiz vakit, zerre kadar şüpheniz olmasın ki Türkiye genelinde Milliyetçi Hareket Partimizin milletimizden büyük ve üstün bir teveccüh göreceği, buralarda da 150 bin oy bandını aşacağımız günleri hep beraber karşılayacağız. Bunun yolu bütün arkadaşlarımızın nefislerinin üstünü örterek, dedikodu ve gıybet alanlarının hiçbirini aramıza sokmaksızın birbirimizi karşılıksız severek birbirimizi kucaklayarak ve hep birlikte birbirimize güvenerek insana yatırım yapmaktan geçiyor. 2 yıllık milletvekilliği dönemimde sizlerden ayrı yaptığımız hiçbir şey ok. Sizlerle birlikte gece gündüz insana yatırım yapıyoruz. Çünkü biliyoruz ki insanın gönlünü almaksızın, insanlar kucaklaşmaksızın, yüreğimizdeki imanı karşımızdaki insana hissettirmeksizin, karşınızdaki insanı kendinize inandırmaksızın, sevdirmeksizin siyaset yapmanız mümkün değil, siyasette başarı elde etmeniz mümkün değil. O yüzden bütün dava arkadaşlarımız bu başarı grafiğine inandılar, iman ettiler. Daha iyisini başarabilmek suretiyle de hep birlikte yolumuza devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

TEK LİSTE DAYATMA DEĞİLDİR

MHP teşkilatlarının kongrelere tek liste girmesine yönelik eleştirilere cevap veren Yücel Bulut, şunları kaydetti:

“Bugün Anadolu’nun dört bir yerinde liderimizin emri ve teşvikiyle tek liste halinde kurultaylara gitme kararı aldık. Zaman zaman kulağımıza geliyor, ‘efendim bu tek liste dayatmadır’ diye propaganda yapmaya kalkanlar, seçimlerde adayı, partiyi beğenmeyenler, başka siyasi partilerle kucak kucağa gezenler bugün Milliyetçi hareket partisinin işine ilişkin reçete vermeye kalkıyor ve ‘tek listeyle seçime gidilir mi’ diyor. Senin şuurun bunu almaz. Çünkü siyasi hayatın boyunca yalpalamalarla bir oraya bir buraya gitmiş siyasi şuursuzluğun tek listenin bir dayatma değil bir birliktelik ve birleşme olduğunu asla ve asla idrak edemez. Tek liste bir dayatma değildir, tek liste defosuz, lekesiz, yalpalamasız bütün dava arkadaşlarımızın aynı çatı altında bir araya getirilme çabasıdır. Genel merkezimiz ve liderimiz böyle takdir etmiş. 50 yıldır her türlü siyasi operasyona maruz kalmış bir siyasi parti olarak, bunların tecrübelerinin toplamı olarak, Türk Milletinin içinde bulunduğu bu kritik günlerde Milliyetçi Hareket Partisine karşı her türlü fesat düşüncenin harekete geçirilmeye çalışıldığı şu günlerde bütün tehlikeyi görerek hissederek kongrelerimiz tek liste yapılacak ama Milliyetçi Hareket Partisini hedef almaya niyetlenen ve bizim de çok iyi bildiğimiz hiçbir Amerikan işbirlikçilerine, FETÖ yandaşlarına, MHP düşmanlarına geçit verilmeyecektir. Tavrımız doğrudur ve nettir.”

Konuşmaların ardından maliyet raporu ve faaliyet raporu okundu. Daha sonra yapılan seçimin ardından kurultaya tek liste giren Mustafa İpek ve yönetimi güven tazeledi.

tek liste birliktelik ve birlesmedir
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments