takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

13 Ekim 2020 - 10:08:50 - 712 Okunma

TEBRİKLER TOKATSPOR’UMUZ TEBRİKLER

Tokatspor’umuz 2020-21 sezonunda sahamızda oynadığı 2’inci maçımızda İstanbul Halide Edip Adıvarspor’u 1-0 mağlup etti. Bu galibiyetle biten maç Tokatspor’umuz 2 sezondur uğradığı sıkıntılı döneminden sonra bir silkinmeyle tekrar eski günlere dönüş maçı için başlangıç bakımında çok önemli idi.  Tokatspor’umuzu ne kadar tebrik etsek, ne kadar kutlasak az gelir diyoruz. Tebrikler, tebrikler ve yine tebrikler.

Tokatspor, Halide Edip Adıvarspor maçında gözemüze takılan önemli ayrıntılara gelince;

  1. Her sahamızda yaptığımız maçlarda Pandemi dolayısıyla tribünlere seyirci alınmamasına rağmen, protokolündeki manzara son zamanlarda hiç görmediğimiz bir görüntü içerisinde idi. Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Osman Altınordu ile beraber siyasilerimizden sadece CHP Milletvekili Sayın Kadim Durmaz (siyasilerimizden diğer partilere mensup milletvekilleri de protokol tribünde yerleri olmasına rağmen tüm Tokatlılar da onları bekliyorlar). Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Çağlar, müdür yardımcılarından Sayın Celal Yurdakul, Tokatspor Kulüp Başkanı Sayın Ufuk Akçekaya, Menajer Aytunç Bozkurt, şahsım, Ömürden Çalışıcı, Sinan Özdilek ve Kulüp Başkanımızla İstanbul’dan gelen taraftarın teşkil ettiği kalabalık görüntü içerisinde şehrimizin Tokatspor’a olan ilgisini yavaş yavaş gösteriyordu. Bu alakanın önümüzdeki maçlarda da daha da artarak devam etmesini temenni ediyoruz.
  2. Gaziosmanpaşa Stadyumunun maç için yapılan tüm hazırlıkların eksiksiz yapıldığını gözlemliyor Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Çağlar ve ekibine sahada ki tüm görevlilere kutluyor teşekkür ediyoruz.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

            Takımımız Pandemi salgınından dolayı testi normal çıkmayan 4-5 futbolcumuzdan mahrum bir kadro bilhassa eksik olan mevkileri doldurmak için transfer edilen futbolcuların bulunması sebebiyle maçı mevkilerde daha iyi olamamasına rağmen özverili ile yapılan mücadele yeni sezonda ümitli bir skorla galibiyetle başlamış olmasını gördük. Tokat’ımızda siyasilerimizi Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımızın hatta ve hatta tüm Tokatspor sevdalılarını mutlu ediyor, onları bir kat daha Tokatspor’a faydalı olur diye daha da fazlasını yapmayı ateşliyordu. Teknik adam gözüyle takımımızı incelediğimizde Pandemiden dolayı eksik olan mevkilere yapılan transferlerin yer alamaması nedeniyle 2-3 yeni transfer edilen futbolcular dışında takımımız eski tertip ve düzeninde oynadığı müsabakalarda üstün mücadele yaparak takımımızı galip gelmesini sağlamıştır. Bu arada takım kaptanımız Ali Kemal Yükseker üstün top tekniği ve tecrübesiyle takımızın ileriye çok gidemediğinden forvet özelliği taşımadığından takımımızın geri dörtlüğümüzün önünde iki ön liberodan biri olan hem defanstan top alırken hem aldığı topları üçüncü bölgemizde bulanan futbolcularımıza ve forvetlerimize daha iyi paslar vererek oynatılırsa orta sahamızın lirtözü olarak santrafor arkası olarak oynatıldığı görevden daha faydalı olur kanaatindeyiz. Yine orta sahamızda üçüncü bölgeden forvete yardım eden forvet özelliği olan Mehmet Önkuzu’nun da santrafor arkası düşünülerek hem santraforumuzu desteleme hem santraforumuzun boşaldığı yerlere hücum girişimleri yaparak takımımızı bol şansının daha da artıracağı kanaatindeyiz. Forvet hattımızda da Ahmet Talha Yılmaz transfer edilen santraforumuz ve sağ açığımız ile oyunun iki bölümü (defansif, ofansif) görevleri yaparak iyi bir takım görüntüsü içerisinde futbol oynayabiliriz.

            Hülasa olarak Başkanımız Ufuk Akçekaya Tokat’ta ki Tokatspor’un her kesimi ile bizlerle ilişkide bulunması Tokat’ımızın spor adamları bilhassa bu alanda kendisini yetiştiren Menajerimiz Aytunç Bozkurt’a görev verilmesi vilayetimizin siyasilerimiz Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız bu mücadeleye katılmaları kulübümüzle ilgilenmeleri Tokatspor’umuzu bu sene daha da başarılı olur diye düşünüyor ve temenni ediyoruz. Sayın sporseverlere saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf