takip et takip et takip et
Manşet

27 Kasım 2021 - 502 Okunma

Taşınırken Eşya Toplamanın İpuçları

Abone Ol

Taşınmayı planlıyorsanız bir süre önce evinizi yavaş yavaş toplamaya başlamanız gerekebilir. Oldukça zorlayıcı olabilen bu süreçte daha hızlı hareket edebilmek adına eşyaları pratik bir şekilde toplayabilmenin yollarını da araştırmalısınız.

Koli Biriktirmek

Taşınmaya karar verdikten sonra koli biriktirmeye başlayabilirsiniz. Market, beyaz eşya ve mobilya mağazalarından elde edebileceğiniz koli ve paketleme ürünlerini verimli şekilde kullanabilirsiniz. Kolileri taşınmadan önce bir araya getirdiğini zaman süreç içerisinde daha hızlı hareket etmeye başlayabilirsiniz. 

Gereksiz Eşyaları Ayırmak

Yeni evinize götürmeyi düşündüğünüz eşyaları belirleyerek işe devam edebilirsiniz. İhtiyaç duymadığınız eşyaları bir kenara ayırmanız avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar. Böylelikle daha az eşyayı paketlemek ve taşımak durumunda olursunuz. Eşyalara karar verirken evinizin konumunu ve alan genişliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Küçük bir eve taşınıyorsanız eski eşyalarınızın bazıları yeni evde fazlalık olabilir. Bu olasılıkları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekebilir.

Paketleme Planlaması

Paketlemeye başlarken sık sık kullanmadığınız özel eşyaları farklı kolilere ayırabilirsiniz. Her bir oda için planınız biraz farklı olabilir. Hazırladığınız kolileri hangi odaya ait ise o odaya dizmeye başlayabilirsiniz. Paketlerin üzerine ufak notlar almanız da işinizi hızlandırabilir. Böylelikle hangi eşyaların nerede olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz. Bu adımı takip ederken öncelik sıranızı da yapmayı ihmal etmemelisiniz. 

Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

Kırılacak olan eşyalar için biraz daha hassas davranmalısınız. Bunun için eşyaları tek tek ambalaj kağıtlarına sarabilirsiniz. Kolilerin en alt kısımlarına ambalaj kağıtlarından tabaka yapabilirsiniz. Ağır olan eşyaları ise kolinin altına yerleştirebilirsiniz. İlk sırayı tamamladıktan sonra araya tekrar özel kâğıt koyarak bölge oluşturabilirsiniz. Kolinin en üst kısmından ortaya çıkabilecek darbelere karşı da yine kağıtlardan destek alabilirsiniz.

Taşınma sürecinde sorun yaşamamak için ufak ayrıntıları asla atlamamalısınız. Bu sayede son derece problemli olabilecek süreci en iyi şekilde atlatabilirsiniz. Planlamanın bu aşamada etkili olduğunu da unutmamalısınız. Planlı şekilde hareket ederek ortaya çıkabilecek sorunlara karşı önlem almış olursunuz. Gerektiği zaman taşınma için profesyonel destek de alabilirsiniz. Sorunsuz bir taşınma süreci için Rahat Taşın hizmetlerine de göz atabilirsiniz. 


" Taşınırken Eşya Toplamanın İpuçları konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Taşınırken Eşya Toplamanın İpuçları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Taşınırken Eşya Toplamanın İpuçları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf