Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.134,55 0,23%
Çeyrek Altın 1.898,00 0,05%
Bitcoin 430004 -0.77032%
Ethereum 30941 0.12893%
Yarım Altın 3.796,00 0,03%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
Taşınırken Eşya Toplamanın İpuçları

Taşınırken Eşya Toplamanın İpuçları

ABONE OL
27 Kasım 2021, 11:56:00

Taşınmayı planlıyorsanız bir süre önce evinizi yavaş yavaş toplamaya başlamanız gerekebilir. Oldukça zorlayıcı olabilen bu süreçte daha hızlı hareket edebilmek adına eşyaları pratik bir şekilde toplayabilmenin yollarını da araştırmalısınız.

Koli Biriktirmek

Taşınmaya karar verdikten sonra koli biriktirmeye başlayabilirsiniz. Market, beyaz eşya ve mobilya mağazalarından elde edebileceğiniz koli ve paketleme ürünlerini verimli şekilde kullanabilirsiniz. Kolileri taşınmadan önce bir araya getirdiğini zaman süreç içerisinde daha hızlı hareket etmeye başlayabilirsiniz. 

Gereksiz Eşyaları Ayırmak

Yeni evinize götürmeyi düşündüğünüz eşyaları belirleyerek işe devam edebilirsiniz. İhtiyaç duymadığınız eşyaları bir kenara ayırmanız avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar. Böylelikle daha az eşyayı paketlemek ve taşımak durumunda olursunuz. Eşyalara karar verirken evinizin konumunu ve alan genişliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Küçük bir eve taşınıyorsanız eski eşyalarınızın bazıları yeni evde fazlalık olabilir. Bu olasılıkları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekebilir.

Paketleme Planlaması

Paketlemeye başlarken sık sık kullanmadığınız özel eşyaları farklı kolilere ayırabilirsiniz. Her bir oda için planınız biraz farklı olabilir. Hazırladığınız kolileri hangi odaya ait ise o odaya dizmeye başlayabilirsiniz. Paketlerin üzerine ufak notlar almanız da işinizi hızlandırabilir. Böylelikle hangi eşyaların nerede olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz. Bu adımı takip ederken öncelik sıranızı da yapmayı ihmal etmemelisiniz. 

Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

Kırılacak olan eşyalar için biraz daha hassas davranmalısınız. Bunun için eşyaları tek tek ambalaj kağıtlarına sarabilirsiniz. Kolilerin en alt kısımlarına ambalaj kağıtlarından tabaka yapabilirsiniz. Ağır olan eşyaları ise kolinin altına yerleştirebilirsiniz. İlk sırayı tamamladıktan sonra araya tekrar özel kâğıt koyarak bölge oluşturabilirsiniz. Kolinin en üst kısmından ortaya çıkabilecek darbelere karşı da yine kağıtlardan destek alabilirsiniz.

Taşınma sürecinde sorun yaşamamak için ufak ayrıntıları asla atlamamalısınız. Bu sayede son derece problemli olabilecek süreci en iyi şekilde atlatabilirsiniz. Planlamanın bu aşamada etkili olduğunu da unutmamalısınız. Planlı şekilde hareket ederek ortaya çıkabilecek sorunlara karşı önlem almış olursunuz. Gerektiği zaman taşınma için profesyonel destek de alabilirsiniz. Sorunsuz bir taşınma süreci için Rahat Taşın hizmetlerine de göz atabilirsiniz. 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler