takip et takip et takip et
Gündem

5 Ağustos 2019 - 74 Okunma

TARIM TOKAT PROJELERİ İÇİN ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULDU

Abone Ol

Tarım Tokat kapsamında tarım paydaşlarıyla işbirliği koordinasyon toplantısı yapıldı.

2023 Tarım Tokat Vizyonu kapsamında Tarım paydaşları ile işbirliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğünde toplantı yapıldı. Toplantıya İl Müdürü Orhan Şahin, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Ali Sakin ve öğretim üyeleri, Prof. Dr. Naif Gebeloğlu, Prof. Dr. Rüstem Cangi, Doç. Dr. Sezer Şahin, Dr. Yaşar Gülmez, OKTAEM Enstütü Müdürü Ahmet Boz, İl Müdür Yardımcısı Ümit Ok, Şube Müdürleri Server Tali, Salih Çelik, Mehmet Demirkol, orman İşletme Müdürlüğünü temsilen Salih Eraydın, Tokat TKDK Koordinatörlüğünü temsilen ise Ömer Dursun ve Kemal Özden katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürü Orhan Şahin "İlimizde Sayın Valimizin desteğiyle 2023 Tokat vizyonu kapsamında Tarım Tokat projeleri yürütülmektedir.  Bu çerçevede Tarım paydaşları Üniversite, Araştırma Enstitüsü, TKDK, Orman İşletme Müdürlüğü, DSİ, Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak bir araya gelerek kısa orta uzun vadede Tokat tarımının geliştirilmesi üretimin arttırılması Pazar değeri yüksek kaliteli ürün yetiştirilmesi için yapılacak çalışmalar ve uygulanacak projelerde daha fazla işbirliği ve koordinasyon içinde ilimiz tarımına yön vermek için bir araya gelerek ortak çalışma yapılacağını belirtti. Toplantıya katılan katılımcılara teşekkür ediyorum ." dedi.

      Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ali Sakin ise “Üniversite olarak  bilgi birikimimizle yürütülen projelere destek  vermek ve işbirliğini geliştirmek istiyoruz. Tarım ve Orman Müdürlüğü diğer paydaşlar ve yaygın teşkilatıyla her zaman sahadadır. Tokat'ın tarımsal alanda gelişmesi için bilgiyi paylaşmak gerekir. Fakültemiz ve il müdürlüğünde gerekli bilgi tecrübeye sahip akademisyenler ve konu uzmanları mevcuttur. Kısa, orta ve uzun vadede hedefleri belirleyip yol haritası çizilebilir” şeklinde konuştu.

      Toplantıya katılan bütün katılımcılar görüşlerini ve Tokat için uygun olabilecek konular ve önerilerini sunup, belirlenen 7 konuda çalışma grupları oluşturulmasına karar verildi. Belirlenen ana çalışma konu ve  gruplarını;

Yaş Meyve, Sebze ve Bağcılık,  

Hayvancılık (B.baş,  K.baş, Arıcılık, Su ürünleri, kanatlılar) ve Çayır mera yem bitkileri

Tarla bitkileri,

Bitki hastalık ve zararlılarıyla mücadele (Bitki koruma),

Tarımsal Arge ve Projeler. 

Tarıma Dayalı Sanayi ve Pazarlama 

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” başlıklarında olması kararlaştırıldı.

         Çalışma grupları oluşturulması ve  gelecek hafta tekrar toplanmak üzere toplantı sona erdi.

 


" TARIM TOKAT PROJELERİ İÇİN ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TARIM TOKAT PROJELERİ İÇİN ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TARIM TOKAT PROJELERİ İÇİN ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku