takip et takip et takip et
Gündem

25 Kasım 2019 - 312 Okunma

TARIM TOKAT PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat çatısı altında yürütülen Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında Başçiftlik, Niksar Serenli ve Pazar Çayköy’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Başçiftlik ilçesinde 2 bin dönüm alanda başta kiraz olmak üzere elma, armut ve erik gibi geç turfanda Meyve Fidan Bahçesi Projesi ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı,çiftçiye dost olan proje ile çiftçinin ve köylünün zenginleşeceğini söyledi.

Toplantıda ayrıca Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi ile Tarım Tokat Bağcılığı Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Hazırlanan projelerle Tokat’ta meyveciliğin geliştirilmesinin hedeflendiğini dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimizi ve köylümüzü zenginleştirmemiz lazım. Tarıma, çiftçiye ve üreticiye dostuz. Tarımın, çiftçinin ve üreticinin destekçiyiz. Hazırladığımız projelerin amacı çiftçimizi ve vatandaşımızı zenginleştirmek.” diye konuştu.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu, Pazar Kaymakamı Sinan Korkmaz, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Ümit Ok ile ilgili kurumların yöneticileri katıldı.


" TARIM TOKAT PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TARIM TOKAT PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TARIM TOKAT PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku