takip et takip et takip et
Gündem

8 Ağustos 2020 - 422 Okunma

TARİHİ TAŞHAN’DA YAZ YOĞUNLUĞU

Abone Ol

Kurban bayramı öncesi Tokat’ta gelen gurbetçi aileler bayram boyunca ve bayram sonrasında Tarihi Taşhan’da yoğunluk oluşturdu. Taşhan esnafı pandemi sürecinde durma noktasına gelen işlerinin açılmasından memnun.

Şehir dışında yaşayan birçok Tokatlı 4 günlük kurban bayramı tatilini memleketinde geçirmeyi tercih etti. Bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar Tarihi Taşhan’da yoğunluk oluşturdu. Yoğunluk bayram sonrası süreçte de devam etti. 5 yıldır tarihi Taşhan’da esnaflık yapan Özlem Korkmaz, pandemi sürecinde durma noktasına gelen işlerinin açılmasından memnun olduklarını dile getirdi. Pandemi sürecinde zor zamanlar atlattıklarını belirten Özdemir, “Bu sene malum bir pandemi sğreci geçiriyoruz ve bu süreçte çok zor zamanlar yaşadık. Her yer bomboştu, Taşhan’da bir süre boş kaldı, iş yapamadık. Büyük şehirlerin yasakları kaldırıldıktan sonra işlerimiz yavaş yavaş açılmaya başladı. Özellikle kurban bayramı arasında güzeldi işlerimiz. Şimdi hala bayram yoğunluğunu yaşıyoruz. İşlerimiz geçen yaza oranla iyi değil ama pandemiye göre iyi, şükür diyoruz. İnşallah pandemi sürecini biran önce atlatırız ve daha güzel işlerimiz olur.” dedi.

“KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE UYARAK ÇALIŞIYORUZ”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Korkmaz, “Öte yandan yaşanan yoğunluk ve kalabalık bizi biraz endişelendiriyor. Mümkün olduğunca sosyal mesafeyi koruyarak işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Maske takmayanlar ve çok dip dibe gezenler oluyor; bu tür müşterilerimiz geldiğinde yaklaşmıyoruz mümkün olduğunca. Müsaade istiyorum, biraz uzaklaştırıp o şekilde ürünleri gösteriyorum. Bu tür durumlar işlerimizi de etkiliyor, maskesi olmayan insanlarla pek fazla muhatap olmak istemiyorum. Bu konuda gelen müşterileri uyarıyorum, dükkana alırken maskesi olmayan kimseyi almıyorum, maske takmaları konusunda uyarıyorum. Maskesiz gördüğüm kişilerden de kaçıyorum. Bu pandemi tedbirleri kapsamında kendim bütün kurallara uymaya özen gösteriyorum, uymayanları da uyarıyorum. Tüm ülke olarak bu tedbirleri alacağız ki çabucak atlatalım bu süreci.


" TARİHİ TAŞHAN’DA YAZ YOĞUNLUĞU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TARİHİ TAŞHAN’DA YAZ YOĞUNLUĞU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TARİHİ TAŞHAN’DA YAZ YOĞUNLUĞU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku