Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.458,47 0,52%
Çeyrek Altın 2.454,00 0,82%
Yarım Altın 4.907,00 0,78%
Tam Altın 9.688,85 6,48%
TARAFTARLAR BAŞKANINI BAĞRINA BASTI

TARAFTARLAR BAŞKANINI BAĞRINA BASTI

ABONE OL
11 Eylül 2020, 09:39:27

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, Uzunburun Spor Tesislerinde taraftarla bir araya gelerek birlik beraberlik mesajı verdi.

            Misli.com TFF 3’ncü Lig 2’nci grupta mücadele edecek olan Tokatspor antrenmanlarına geçen hafta Cuma gününden beri devam ediyor. Uzunburun Spor Tesisleri’nde Hakan Alpay yönetiminde ki Bordo-Beyazlılar sabah ve akşam olmak üzere çift idmanlar yapıyor.

            Çarşamba günü yapılan akşam antrenman da taraftarlar sürpriz yaparak, yeni sezon öncesinde destek verdiler. Sosyal mesafe kuralına uyularak tezahürat ve besteler söylenti. Taraftarlar Başkan Ufuk Akçekaya’yı tezahürat ederek yanına çağırdılar. Taraftarlar yeni sezon öncesi Başkan Akçekaya’ya ve takıma tatlı ikramında bulunarak birli ve beraberlik mesajı verildi. Pandemi döneminde canlı yayınlar yaparak taraftarlarla arasındaki buzları eriten Başkan Ufuk Akçekaya, yaklaşık 10 gündür ilimizde görüşmeler yapmış ve Çarşamba gününü taraftarına ayırdı. Saat 17.30’da Uzunburun Spor Tesisleri’nde toplanan taraftarlarıyla sıkıntılarını, beklentilerini ve derdini dinleyen Kulüp Başkanı Akçekaya, geçmişi geride bırakarak hep birlikte Tokatspor’u hak ettiği yere taşıyacaklarını belirtti.

            Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, Uzunburun Spor Tesisleri’nde taraftarına açıklamalarda bulundu.

TARAFTARLAR BASKANINI BAGRINA BASTI 1

UFUK AKÇEKAYA: “BÖYLE BİR BULUŞMAYI, KONUŞMAYI DAHA ÖNCEDEN YAPMAMIZ GEREKİYORDU”

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, “böyle bir buluşmayı ve konuşmayı daha önceden yapmamız gerekiyordu ama kısmet bugüne imiş. Farklı sebeplerden dolayı bir araya gelemedik ama canlı yayınlarda anlattık onları anlamayacağım. Pandemi döneminde dedik ki, birlik beraber olalım. 100 yılda bir olacak olay oldu ve kulübümüz küme düşmedi ve bizlerde o süreçte çok mücadeleler ettik. Ben hep yenilenmeyi, yeniden başlamayı severim, bundan sonra önümüze bakacağız. Tokat 34’ncü büyük şehrimiz, Türkiye’nin önemli bir şehri. Mevlana’nın işaret ettiği güzel bir ilimiz, insanıyla, tabiatıyla şehriyle çok çok bir ilimiz. Buraya getirdiğimiz arkadaşlar çok beğeniyorlar, insanı hoş mülayim. İstanbul’da da çok Tokatlı var ve bende artık kendimi Tokatlı gibi görüyorum. Bizler iyi niyetliyiz ve belirli paralar harcadık, bunu herkes anladı ve bizler bunu anlatmamıştık. Ben bunu anlatmayı hoş karşılamıyordum, anlatmayınca da farklı oluyordu. Pandeminden sonra aramızdaki buzları eritmeye çalıştık ve 9-10 gündür de Tokat’taydık. Gerekli görüşmeleri yapıyoruz, arkamızda da antrenmanlarımız devam ediyor.” açıklamasında bulunarak sözlerinin devamında;

DİKKAT!  YENİ YÜZLERLE FARKLI BİR SİYASET ALGISI

“TRANSFER LİSTEMİZ HAZIR, YAKLAŞIK 15-16 OYUNCUMUZ GÖRÜŞTÜK”

Akçekaya, “transfer tahtası ile bilgi verirsek iki buçuk milyon borcumuz var, onunla ilgili görüşmelerimizi yaptık. Dünde şehrin önde gelenleriyle görüştük, gerekli destekleri aldık. Transfer listemiz hazır, yaklaşık 15-16 oyuncumuz görüştük. Onlar şuanda evlerinde yatmıyorlar, hepsi takımlarıyla birlikte kamplarında. TFF’ye ödenmesi gereken 2,5 milyon miktar var, onu azaltabiliriz azaltacağız da. Sonrasında transfer var, bunların hepsini inşallah çözeceğiz. Bu 1 hafta olur 10 gün olur, ne kadar erken olursa o kadar erken olur ama sonuçta belirli süreçler var, onları takip ediyoruz.” dediği sözlerinin devamında;

“BURASI BİR ŞEHİR TAKIMI ve TOPARLANARAK SİVAS’INDA ÖTESİNE GEÇEREK BU ŞEHRİ HAKKI OLAN YERLERE GETİRECEĞİZ”

Başkan Akçekaya, “şehirde herkesle görüşürüz, görüşmeye çalışıyoruz. Sinan kardeşimiz geldiğimiz günden beri yanımızda, hedefimiz Sivas gibi olmak. Mecnun başkanla hep görüşüyoruz, az öncede mesajlaştık kendisiyle. Bir Sivas olmuşken biz neden olmayalım. Burada bir spor kanunu çıkacak ve bu kanun çıktığı vakit çoğu kulüp kapanacak. Çünkü başkanın maddi sorumluluğu gelecek, bundan dolayı çoğu kulüp başkanı bırakacak gibi görünüyor. Çünkü kimse para harcamıyor, biz harcıyoruz. Bu kanun çıkarsa Türkiye’de kulüp sayısı 50’ye düşeceği söyleniyor. Böyle bir şey olduğu zaman Tokat avantajlı oluyor bu çok çok önemli. Burası bir şehir takımı ve toparlanarak Sivas’ında ötesine geçerek bu şehri hakkı olan yerlere getireceğiz. Tokat 51 yıllık tarihinde Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlarla maç yaptığı birçok futbolcunun çıktığı bir şehir.” şeklinde konuştu.

UFUK AKCEKAYA

“AMACIMIZ TOKAT’IMIZIN ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKMAK”

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, “biz ilk geldiğimiz günden beri dediğimiz bir alt yapı yapalım ve 2003’lü Birkan oyuncumuz şampiyonluğa oynayan Manisa F.K’ya verdik, Erkan Süer, burada oynadı ve Bolu’ya gitmişti. Sedat Başkanımızın bağlantıları sayesinde Galatasaray’a gönderdik. Dolunay Kafkas hocamız U-19 kampında kendisini çok beğendi ve Ümit Milli’ye çağırdı, geçenlerde oynadı. Uzun zamandır Tokat’ımızda giden ilk Milli futbolcu. Amacımız Tokat’ımızın çocuklarına sahip çıkmak, şuan arkamızda 26 kişi antrenman yapıyor ve bunların 22’si Tokatlı futbolcularımız. Geçen sene çok zorluklar çektik, sıkıntılar yaşadık ama her şeye rağmen alt yapımızı kapatmadık. Alt yapı çok ciddi bir masraf buna rağmen kapatmadık, önem veriyoruz. Bu yüzden sizlerin desteklerini bekliyoruz, çünkü hepiniz bu armaya gönül vermiş insanlarsınız, bu çok güzel bir sevda. İnşallah beraberce güzel bir sezon geçireceğiz.” diye konuştu.

DİKKAT!  TOKAT BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU MİNİKLER İLE BULUŞTU

MURAT TAŞ: “BİZLERDEN KOPUK OLMAYIN, BİZİMLE TEK YUMRUK OLUN, AYNI ŞEKİLDE BİZLERDE SİZLERİN YANINIZDA OLALIM”

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’nın konuşmasının ardından taraftarlar adına konuşma yapan Murat Taş ise, “başkanım bizler Tokatspor’a gönül vermiş insanlarız, burada toplanan herkes bizim kardeşlerimiz. Herkesin Tokatspor yüreği yüreğinde, kimse kimseyi sorgulamaz. Sizin burada herkesin içerisinde söz vermenizi istiyoruz. Bizlerden kopuk olmayın, bizimle tek yumruk olun, aynı şekilde bizlerde sizlerin yanınızda olalım. Bu takımın bu duruma düşmesinin tek nedeni sizin bizden kopuk olmanız.

UFUK AKÇEKAYA: “SİZİN DESTEĞİNİZLE TAKIMI YUKARILILARA TAŞIMAK NİYETİNİZDEYİZ”

“Bunun sözünü veriyorum, bugün bunun başlangıcı olsun. Kopukluk olmamızda bazı dinamikler vardı, bundan birlikte olmamız konusunda sözünü veriyoruz, bundan sonra hep birlikte beraber olacağız. Bunun ispatı burada olmanızdır, özellikle bugün gelmenizi istedim. Arkadaşlarla tanışalım, görüşelim, gözlerinin içine bakarak konuşalım dedik. Şehir hepimizin, kulüp hepimizin, neden uzak veya kopuk olalım. Uzak olacak zaten bir şeyimiz yok, anlımız ak, sizin desteğinizle takımı yukarılılara taşımak niyetinizdeyiz. Şehrin önde gelenleri ve sizler deste verdiğiniz sürece güzel sezon geçireceğiz. Ben her şunu da derim, burası bir il takımı bizlerde hizmetkârız. Bununda en büyük ispatı kulübümüzün geçmiş borçlarını ödemişiz ve hepside kendi sermayemizden. Bundan sonra düşme olmaz çıkma olur, ayaklarınıza sağlık.”açıklamasında bulundu.

TARAFTARLAR BASKANINI BAGRINA BASTI 2
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler