takip et takip et takip et
Gündem

22 Nisan 2019 - 362 Okunma

TANZİM GÜNDEMDEN KALDIRILSIN!

Abone Ol

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası ve Tokat Pazarcılar Derneğince tanzim satış yerleri eleştirildi:
“Tanzim satış yerleri tekelleşmeye sebep oluyor; köylüyü, esnafı ve üreticiyi bitiriyor”

Tanzim satış yerinin açılmasını istemediklerini belirten Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, "Biz tanzimden iyiyiz, soframızı Tokat halkıyla paylaşıyoruz. Komisyoncular,  Tokat hali, Tokat pazarcıları olarak biz her zaman tanzimin karşısındayız, vatandaşın yanındayız. Büyük marketlere, zincir mağazalara verilen tanzim satış yerleri tekelleşmeye sebep olduğu için buralarda köylüyü, esnafı ve üreticiyi bitiriyor. Tanzimin tamamen gündemden kaldırılmasını istiyoruz.” dedi.

            Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya ve beraberinde Tokat Pazarcılar Dernek Başkanı Kadir Bozdemir, pazarcı esnafı ile bir araya geldi. Mahalle esnafı kültürünün yok olmaması amacıyla çalışma yaptıklarını belirten Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, Tokatlı esnafın sofrasını vatandaşa açtığını söyledi. Halkın esnafa sahip çıkması için çağrıda bulunan Kaya, Tokatlı esnafın tanzim satış noktalarından daha uygun fiyatlar sunduğunu belirterek, tanzim satış yerinin açılmasını istemediklerini yineledi.

TOKAT EKONOMİSİ TOKAT’TA KALSIN

            Tokat Belediyesi Kapalı Pazar Yerini ziyaret ederek esnafla buluşan Kaya burada yaptığı açıklamada, “Tokat pazarcıları ve Tokat esnafı olarak tanzim satış yerlerinden daha düşük fiyatlarla vatandaşa hizmet sunuyoruz. Gerekli mercilere de bunu söyledik, tanzimlerde domates 4 TL’ye satılırken Tokat pazarında 3 TL’ye satılıyordu.  Onun için biz tanzimden iyiyiz, soframızı Tokat halkıyla paylaşıyoruz. Komisyoncular,  Tokat hali, Tokat pazarcıları olarak biz her zaman tanzimin karşısındayız, vatandaşın yanındayız. Büyük marketlere, zincir mağazalara verilen tanzim satış yerleri tekelleşmeye sebep olduğu için buralarda köylüyü, esnafı ve üreticiyi bitiriyor. Tanzimin tamamen gündemden kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

ESNAF SAYISI MAHALLELERDE AZALDI

            Tokat’ın yerel esnafına sahip çıkılmasını isteyen Kaya, “Esnafın güçlenmesini istiyoruz çünkü esnaf çeşitliliği her geçen gün azalmakta. Üretim olarak bunun tekrar eski dönemlerde ki gibi artmasını bekliyoruz. Tokat ekonomisinin her geçen gün azalmasından dolayı Tokat’ın yerel esnafına sahip çıkılmasını ekonomisinin artmasını istiyoruz. Esnaf sayısı mahallelerde azaldı, özellikle zincir marketler yüzünden. Bu mahalle havasının tekrar oluşması için biz esnaf olarak tüm soframızı Tokat’a açtık, tüm Tokat’ı da soframıza davet ediyoruz. Birlikte Tokat’ı büyütelim onun için diyoruz ki Ümmetin emini Hz. Muhammet, Belediyenin emini Belediye Başkanı, mahallelerin güzelliği ve emini, çocuklarımızı emanet ettiğimiz esnafa sahip çıkalım. Emin esnafın yanındayız” şeklinde konuştu.

ESNAF MEMLEKETİN İŞVERENİ

            Tokat Pazarcılar Dernek Başkanı Kadir Bozdemir, “Esnafın sıkıntılarını dertlerini birlikte gidermeye çalışıyoruz. Bundan sonra böyle olacak, biz istiyoruz ki herkes esnafa sahip çıksın. Esnaf memleketin işverenidir, emin inanıdır. İnşallah halkımızda esnafa sahip çıkar” ifadelerini kullandı.

            Ayrıca, Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası ve Tokat Pazarcılar Derneği tarafından yerel esnafa sofra bezi hediye edildi.


" TANZİM GÜNDEMDEN KALDIRILSIN! konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TANZİM GÜNDEMDEN KALDIRILSIN! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TANZİM GÜNDEMDEN KALDIRILSIN! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku