takip et takip et takip et
Gündem

12 Haziran 2021 - 266 Okunma

Suudi Arabistan’dan Alınanlar 2021 Hac Kararı

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik ana bilim dalını okuyan, ayrıca Medine’de büyümüş ve memleketi Nevşehir olan ABDULRAHMAN ALTURKI adlı öğrenciden 2021 hac kararı duyurusu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bu yıl yalnızca Suudi Arabistan vatandaşları ve oturma izni olanlara hac izni verilecek.

Hac ibadetiyle ilgili Suudi Arabistan tarafından yeri kararlar alındı. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bu sezon 60 bin aşılı kişinin hac ibadeti yapabileceğini açıkladı. Bu kişilerin vatandaşlar ve ülkede yaşayanlar olacağı belirtildi.

Suudi Arabistan, mayıs ayında yaptığı açıklamada bu yıl hac ibadetinin, Covid-19 salgını gölgesinde özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını duyurmuştu. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bu yıl haccın, hacıların sağlığı koruma altına alınarak, ibadetlerin kolaylıkla yapılmasının sağlanması gözetilerek, özel sağlık ve güvenlik koşullarına göre gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmişti. Diğer ülkelerden gelecek hacı adaylarına hac ibadetini yasaklamayı planladığı daha önce gündeme gelmişti. Geçen yıl da sadece ülke içinden ve sınırlı sayıda hacı adayını kabul etmişti.


" Suudi Arabistan’dan Alınanlar 2021 Hac Kararı konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Suudi Arabistan’dan Alınanlar 2021 Hac Kararı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Suudi Arabistan’dan Alınanlar 2021 Hac Kararı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku