takip et takip et takip et
Sağlık

24 Nisan 2021 - 366 Okunma

SUUDİ ARABİSTAN TERAVİH NAMAZI İÇİN AŞI OLMA ŞARTI GETİRİLDİ

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik ana bilim dalını okuyan, ayrıca Medine’de büyümüş ve memleketi Nevşehir olan ABDULRAHMAN ALTURKI adlı öğrenciden aşı olma şartı duyurusu.

Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad yönetiminden COVID-19 salgınıyla mücadele için aldığı kararlara yenisini ekledi. Ramazan ayında Mekke ve Medine’de bulunan Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Haram’a sadece aşılanan veya COVID-19 geçirip iyileşen kişilerin umre yapabileceği ve namaz kılabileceği açıkladı.

Suudi Arabistan, ramazan ayında Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi’de vakit, cuma ve teravih namazlarının kılınabileceğini, ülkedeki diğer camilerin de salgın tedbirlerine riayet edilerek açık olacağını duyurmuştu.

ŞARTLARI KARŞILAMAYAN KİMSE ALINMIYOR

Ayrıca, Medine şehrinde Kuba Mescidi, Kıbleteyn Mescidi ve Yedi Mescitlerde tevekkelna zorunluluğu getirildi. Tevekkelna uygulaması bulunmayanlar mescide ve diğer mekanlara alınmazken, kaçak giriş yapanlara cezai işlem yapılacağı bildirildi.


" SUUDİ ARABİSTAN TERAVİH NAMAZI İÇİN AŞI OLMA ŞARTI GETİRİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SUUDİ ARABİSTAN TERAVİH NAMAZI İÇİN AŞI OLMA ŞARTI GETİRİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SUUDİ ARABİSTAN TERAVİH NAMAZI İÇİN AŞI OLMA ŞARTI GETİRİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku