takip et takip et takip et
Tokat Haberleri

20 Aralık 2015 - 143 Okunma

Sulusaray’da Bir Hayalim Var

Abone Ol

Sulusaray Kaymakamlığı önderliğinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığı, Kızılay İl Başkanı Hüseyin Yapıcı ve hayırsever vatandaşların işbirliğiyle “Bir Hayalim Var” projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında köyler ziyaret edilerek çocuklara bilgisayar hediye edildi.

Sulusaray Kaymakamı Nazlı Demir ile Belediye Başkanı Halil Demirkol’un da yer aldığı projeye ilişkin verilen bilgiler şöyle oldu:

 

“Bir Hayalim Var” projesinin temel amacı zengin-fakir ayrımı gözetmeden annesini ya da babasını kaybetmiş öksüz/yetim çocuklarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek, onlarla aramızda sarsılmaz nitelikte güçlü bağlar oluşturmak, toplumsal dayanışmayı artırmak ve devlet-vatandaş işbirliğiyle güzel işler yapılabileceğini göstermektir. Bizler gerek dinimizin gerek kültürümüzün etkisiyle yardımlaşma ve dayanışma duygusu yüksek olan bir milletin evlatlarıyız. Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız.” buyurmuş ve işaret parmağı ve orta parmağını göstermiştir. Bizler bu amaçtan yola çıkarak öksüz ve yetimlerimize sahip çıkmak yalnız olmadıklarını, toplum ve devlet olarak yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Tabi ki bir annenin, babanın yerini dünyanın hiçbir malı, mülkü, serveti, hiçbir ferdi tutamaz ancak toplumsal dayanışma, kardeşlik ve dostluk gibi duygular acılarımızı hafifletmemizi, hayatta tutunmamızı sağlar.”


" Sulusaray’da Bir Hayalim Var konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Sulusaray’da Bir Hayalim Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Sulusaray’da Bir Hayalim Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku