Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
SULUSARAY SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ OLUYOR

SULUSARAY SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ OLUYOR

ABONE OL
11 Eylül 2020, 10:27:57

İş adamı Ömer Almamış, Sulusaray’a 2 bin 800 metrekarelik termal tesisi için düğmeye bastı. 4 kat, 4 havuzdan oluşacak Saray Termal Tesisinde önemli bir merhale aşıldı.

Sulusaray’a çok sevdiğini, Sulusaraylıların doğup büyüdükleri yerde iş imkanlarına kavuşması için yaptıkları yatırımı önemsediklerini anlatan İş adamı Ömer Almamış, “Yapacağımız tesis dört kat olacak. İkisi bay, ikisi bayan olmak üzere 4 tane havuzumuz hizmet verecek. Ayrıca iki tane de soğuk havuzumuz olacak. Müşterilerimize sauna, buhar odası hizmetleri de sunacağız. 20 odadan oluşacak tesisimizde 6 oda 1+1, 14 oda da 0+1 şeklinde dizayn edilecek” dedi.

sulusaray3

SULUSARAY CANLANIYOR

Tesisin yaklaşık 7 milyon liraya mal olacağının, bunun 2.5 – 3 milyon liralık kısmının Kırsal Kalkınma tarafından ödeneceğini belirten Ömer Almamış, “Tesisimiz faaliyete geçtiğinde istihdama önemli katkılar sağlayacaktır. Sulusaray’ın ekonomisine canlılık katacaktır. Tarihi özellikleriyle birlikte bu termal tesis ilçemizi bir turizm şehri haline getirecektir” ifadelerini kullandı.

sulusaray2

SAĞLIK TURİZMİ GELECEĞİN İŞ ALANI

Sağlık turizminin son yıllarda ulusal boyuttan uluslararası boyuta ulaştığını, Sulusaray’a ait değerlerin bu açıdan son derece önemli olduğuna vurgu yapan Ömer Almamış, “Bu sağlıklı sudan insanların hijyen koşullarına uygun olarak faydalanması biçim için oldukça önemli. Sağlık turizmi de Sulusaray’ı bir merkez haline getirmek istiyoruz. Sulusaray’ın geçim kaynağı genel olarak tarım ve hayvancılık. Günümüz şartlarında insanlar geçim kaynaklarını farklı sektörlerde arıyor ve refah seviyesini iyileştirme yönünde adımlar atıyor” diye konuştu.

GÖÇ DURACAK

Termal tesislerin artmasıyla birlikte Sulusaray’da hayatın canlanacağını, hareketleneceğini kaydeden Almamış, “Bizler de burada yaşayan insanlara farklı çalışma alanları oluşturmuş oluyoruz. Aynı zamanda Sulusaray’ın yerli ailelerinin göçünün önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu tesisin açılışı insanlara sadece tesis içerisinde iş imkânı sunmuyor, daha geniş açıdan düşünecek olursak Sulusaray’ın turistik bir yere dönüşmesi halinde ihtiyaçlara ve insanların isteklerine göre yeni çalışma alanları ekonomik çarkın içerisine eklenmiş olacak” dedi.

DİKKAT!  DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ’NDEN ÇANAKKALE PROGRAMI

POTANSİYELİ GÖRDÜK

Sulusaray’da termal tesislerin ilkinin Altunlar tarafından yapıldığını aktaran Ömer Almamış, “Bu bizim burada olan potansiyeli görmemizi sağladı. Yıllarca verdikleri emeklere sağlık. Bugün onların yaptığı termal tesis alanını daha fazla genişleterek ve modernize ile buluşturarak Saray Termal Tesisini kurduk” şeklinde konuştu.

Tesisin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Ömer Almamış, “Bu tesisin kurulmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın ozan Balcı’ya, Milletvekillerimiz Yücel Bulut, Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Özlem Zengin, Kadim Durmaz, Özel İdare İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum’a, Sulusaray Belediye Başkanımız Necmettin Coruk’a ve Eski Belediye Başkanımız Halil Demirkol’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı zamanda TKDK Müdürü Fevzi Çiçek’in emekleri büyük, kendisine teşekkür ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

sulusaray saglik turizminin merkezi oluyor.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler