takip et takip et takip et
Sulusaray

1 Ekim 2019 - 98 Okunma

SULUSARAY SAĞLIK TURİZMİ İL GENEL MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK

Tokat İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi temmuz ayı toplantısında "Sulusaray Sağlık Turizmini Geliştirme" projesine ilişkin görüşmeler olacak. Ayrıca Erbaa'da çilek üretimi, Niksar'da Roma dönemine ait taş köprünün restorasyonu, 2020-2023 yılları arası tasarruf hedefinin gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmalar gibi konular da görüşülecek.

Tokat İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2019 yılı Ekim ayı olağan toplantısı yarın İl Genel Meclisi toplantı salonunda İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum başkanlığında yapılacak.

Tokat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre meclisin gündeminde olan maddeler şöyle:

“Erbaa İlçesi Doğanyurt Köyünde 160 ada ve 37 No.lu parselde kayıtlı 435,68 m2  yüzölçümlü, ½ hissesi hazineye ait, ½ hissesi de İdaremize ait taşınmazın hazineye ait hissesinin Doğanyurt Köyü Muhtarlığına tahsis edilebilmesi için İdaremizce muvafakat verilmesi talebine ilişkin İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 10/09/2019 tarih ve 8545 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

Sulusaray İlçesinde İdaremize ait 116 ada, 28 ve 29 No.lu parsellerde kayıtlı taşınmazların“Sulusaray Sağlık Turizmi Geliştirme Projesi” kapsamında Sulusaray Köylere Hizmet Götürme Birliğine 10 yıl süreyle tahsis edilmesi talebine ilişkin İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 10/09/2019 tarih ve 8548 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

Erbaa İlçesi Üzümlü Köyünde imar planında ilköğretim alanı olarak planlı yapı adasının bir bölümünün konut alanı olarak değiştirilmesi ve kadastral durumun imar planı ile çakıştırılması konusunda imar planı değişikliği yapılması talebine ilişkin İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 10/09/2019 tarih ve 8549 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

Tokat Yazması Turizm ve Otelcilik A.Ş. personeli olan ve İdaremiz işlerinde çalıştırılan işçilerin maaş ve sosyal hakları için 2019 yılında ayrılan 10.000.000,00.-TL. ödeneğin Eylül ayı itibariyle ancak karşılanabileceği belirtilmekte olup, yılın sonuna kadar personellere ödenmek üzere 4.000.000,00.-TL. ödeneğin temin edilmesine ilişkin İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 11/09/2019 tarih ve 8637 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

Reşadiye ve Sulusaray İlçelerinde bulunan jeotermal kaynakların bazı sebeplerden dolayı kullanılamaması ve Sulusaray İlçesine yeni bir tesis yatırımı gibi hususlar göz önüne alınarak yeni bir sondaj çalışması planlandığından, bahsi geçen kaynaklar ile Niksar Sarıyazı Köyündeki kaynağın, depolanması ve dağıtımı için depo yapılması, v.s. işlerin 2019 yılı çalışma programına alınması ve gerekli ödeneğin temin edilmesine ilişkin İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 16/09/2019 tarih ve 8774 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

Erbaa İlçesi Gölönü Köyündeki içme suyunun yetersiz olması nedeniyle Altınoluk mevkiinde bulunan su kaynağının Gölönü Köyü Tüzel Kişiliğine tahsisine ilişkin İl Özel İdaresi Yapı Kontrol Müdürlüğünün 13/09/2019 tarih ve 8730 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimiz Merkez Ulaş Köyünde içme suyu sıkıntısı çekildiğinden söz konusu köyün içme suyu çalışmasının 2019 yılı programına dahil edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Yeşilyurt İlçesi Sekücek ve Doğlacık Köyleri içme suyu terfi hatları yapım işi ile Bahçebaşı Köyü kanalizasyon işinin 2019 yılı içerisinde ihalesinin yapılarak ödenek yetersizliği nedeni ile ihale bedelinin 2020 yılı içerisinde ödenmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Erbaa İlçesi Kozlu Köyünde vatandaşın yoğun çilek üretimi talebine istinaden yerinde incelemenin yapılarak uygun olması durumunda “Tokat Tarım Projesi” kapsamında değerlendirilmesine ilişkin Plan Ve Bütçe Komisyonu ile Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Niksar İlçesi Cer Köyü Çanakçı Irmağı üzerinde bulunan Roma dönemine ait tarihi muhteşem kemerli taş köprünün tarihi hüviyetinin korunması ve turizme kazandırılması amacıyla incelenerek Kurumumuzca onarım ve restorasyonunun yapılmasına ilişkin Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimizde yaklaşık 4 yıldır yapılan ve yapımları devam eden BSK asfalt yollarımızın şarampollerinin karayolları standardında beton yapılması ile ilgili gerekli çalışmaların yapılmasına ilişkin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonuile AR-GE Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

2019/18 sayılı genelgede 2020-2023 yılları arası tasarruf hedefinin gerçekleştirilmesi, uygulanacak enerji verimliliği önlemlerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda kamu kurum ve kuruluşlarında uygulamaların nasıl olacağı konusundan bahsedilmekte olup, İdaremizce bugüne kadar alınan ve alınacak olan tedbirlerle ilgili meclisimizin bilgilendirilmesine ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimize bağlı köylerde son durum itibariyle köy yerleşik alan tespiti yapılan ve çalışması devam eden köylerle ilgili meclisimizin bilgilendirilmesine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Zile Organize Sanayi Bölgesinin Halk Bank A.Ş.’ye kredi borcu bulunduğu ve borcun ödenebilmesi için İdaremiz hissesi oranında 70.000,00.-TL. ödenek talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.”


" SULUSARAY SAĞLIK TURİZMİ İL GENEL MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SULUSARAY SAĞLIK TURİZMİ İL GENEL MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SULUSARAY SAĞLIK TURİZMİ İL GENEL MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku