Dolar 27,2106 0.24%
Euro 28,9034 -0.11%
Gram Altın 1.684,99 0,28%
Çeyrek Altın 2.815,00 0,21%
Yarım Altın 5.630,00 0,21%
Tam Altın 11.190,97 0,06%
SPOR TOKAT’TA YENİ DÖNEM BAŞLADI

SPOR TOKAT’TA YENİ DÖNEM BAŞLADI

ABONE OL
08 Ekim 2019, 10:40:43
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat 2019-2020 yeni dönem ve Amatör Spor Kulüpleri Haftası’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Tokat’ta sporun alt yapısını ve kültürünü oluşturacak Spor Tokat’ın, Türk sporuna başarılı sporcular kazandırmasını hedeflediğini söyledi.

2019-2020 sezonu Spor Tokat projesi ve amatör spor haftası açılış programı gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Amatör Kulüpler Başkanı Sezai Işkın, sporun çocuklar üzerindeki önemli ve olumlu etkisi hakkında konuşma yaptı. Ayrıca Spor Tokat ve Amatör Spor Kulüpleri Haftası ile ilgili bilgi de verdi.

“AMACIMIZ SPORU YAŞAM TARZI HALİNE GETİRMEK”

Tokat’ta spor yapan öğrencilerin sayısını 10 binden 28 bine, spor etkinleri yapan okulların sayısını 197’den 320’ye, yaz okullarına katılan öğrenci sayısını 18 binden 33 bine yükselten Spor Tokat’ın amacının sporu tabana yaymak, sporu bir alışkanlık ve yaşam tarzı haline getirmek, spor kültürünün çocukken benimsenmesini sağlamak olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, geçen yıl başlayan Spor Tokat’ta emeği geçen herkese teşekkür etti.

Proje kapsamında şuana kadar 4 milyonluk spor malzemesi desteği sağlandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Spor Tokat Türkiye’ye örnek olacak kalitede bir projedir. Bu projeyi gençlerimiz için, öğrencilerimiz için sahiplenmemiz lazım. Anasınıflarından başlamak kaydıyla lise öğrencilerine kadar atletizmden jimnastiğe, yüzmeden voleybola, badmintondan basketbola kadar sporun her alanında müthiş bir başarı ede ettik. Bunu arkadaşlarımız elde etti. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Spor Tokat’ı çok önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, şunları söyledi. “Çocuklarımızı seviyoruz, onları önemsiyoruz, onların akademik başarıları kadar bedensel ve ruhsal gelişimlerini de önemsiyoruz. Spor çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimleri açısından çok anlamlı ve önemli bir aktivitedir. Her çocuğumuz ya spor yapmalı ya da sporun bir dalına ilgi duymalı. Amacımız bu. Tokat’ta sporun altyapısını, kültürünü oluşturacağız. Türk sporuna, Tokat sporuna nice nice başarılı sporcuları kazandıracağız. Buna yürekten inanıyorum, arkadaşlarıma güveniyorum. Spor Tokat’ın başarısında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizden de Spor Tokat’a gerekli ilgi ve alakayı göstermelerini istiyorum. Spor Tokat, Tokat’ın gençlerinin ve öğrencilerinin projesidir. Tüm Tokat’ımızın projesidir. Ben burada sizlere yardımcı olup, önünüzü açıyorum. 2019-2020 Spor Tokat Sezonunun hayırlı olmasını diliyorum. Amatör Spor Kulüpleri Haftasını kutluyorum.” dedi.

DİKKAT!  TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Halk oyunları ve spor kulüplerinin gösterilerinin yer aldığı açılış programında okulların müzik ekipleri tarafından müzik dinletisi sunuldu. Programın sonunda öğrencilerin spor aktivitelerine eşlik eden Vali Dr. Ozan Balcı, okulların yeni kurulan spor kulüplerine malzeme dağıtımı yaptı. Kulüplere ve sporculara malzeme desteği verilmeye devam edileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkan Vekili Selahattin Kelemci, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, protokol mensupları, veliler, öğrenciler ve sporcular katıldı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments