takip et takip et takip et
Spor

29 Ekim 2019 - 09:42:29 - 380 Okunma

SPOR KÜLTÜRÜ GÜÇLENDİRİLMELİ

"Sosyal Fayda Zirvesi 2019" programı İstanbul’da düzenlenendi. Programın konuğu Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu.

Bakan Kasapoğlu Türkiye’nin sporda tesisleşme noktasında çok iyi durumda olduğunu vurguladı, aşılması gereken en önemli konunun ise spor noktasındaki alışkanlıklar olduğunu söyledi. Bakan Kasapoğlu, “Spor kültürünü güçlendirmemiz gerekiyor. Bunu başarırsak hem daha büyük başarılar gelecek hem de daha sağlıklı bir toplum olacak. Bize önemli fayda sağlayacak. Sporun tabana yayılması ve sporda performans adına iki temel amacımız var. Kadın erkek, genç yaşlı demeden spora erişimi sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

Kadınların spora erişimini daha da önemsediklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Kadınlara öncelik tanıyarak spor kültürünü yaygınlaştıracağımızı düşünüyoruz. Katılımcı bir mantıkla gençlerimizle beraberiz. Bizim Bakanlığımız, gençlerin Bakanlığı. Her yıl proje desteklerimiz var. ‘Düşünün, tasarlayın, gerçekleştirin.’ diyoruz. Gençlerimizin üretken olmasını istiyoruz. Girişimcilik ve inovasyon bizim için çok önemli” diye konuştu.

SPOR ENGEL TANIMAZ

Bakan Kasapoğlu sporun sağlık açısından önemine de değinerek, şöyle konuştu: “Sağlığın en önemli faktörlerinden biri hareketlilik. Bu da sporla olabilecek bir durum. Bu konuda yerel yönetimlerimizde çok ciddi çalışmalarımız var. Bizim için herkes genç, o yüzden ‘Spor engel tanımaz.’ diyoruz. Spor tesislerine erişimi kolaylaştırma konusunda çok ciddi çalışmalarımız var. Son günlerde sporda ciddi başarılarla karşılaştık. Jimnastikte İbrahim’in başarısı bize çok önemli bir başlangıcı müjdeliyor. Kitap, çok önem verdiğimiz bir konu. Gençlerimizin üretken bir şekilde geleceğe hazırlanması gerektiğine inanıyoruz.”

TÜRKİYE’DE GÖNÜLLÜLÜĞE İLGİ ARTIYOR

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’de gönüllülüğe ilginin her gün arttığın ve ciddi bir gönüllü olma potansiyeli bulunduğunu belirterek, “Gençlerimizde bu gönül olduktan sonra hiçbir engelimiz yok” diye konuştu.

Bakanlık olarak 2019’u “Gönüllülük Yılı” olarak ilan ettiklerini hatırlatan Bakan Kasapoğlu Türkiye’de gönüllülüğe ilginin her gün arttığını dile getirerek, “Ülkemizde ciddi bir gönüllü olma potansiyeli var” dedi. Bakan Kasapoğlu gönüllülük platformu sayısının beklediklerinden fazla arttığının altını çizerek, “Bu potansiyeli açığa çıkarmakla ilgili teknik faaliyetler gerekiyor. Gönüllülük halkamızı genişletmemiz gerekiyor. Gençlerle her buluşmamızda gündeme getiriyoruz. Gençlerin her daim erişebilecekleri bir web sitemiz ve mobil aplikasyonumuz var. Gençlerimizde bu gönül olduktan sonra hiçbir engelimiz yok” ifadelerini kullandı.


" SPOR KÜLTÜRÜ GÜÇLENDİRİLMELİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SPOR KÜLTÜRÜ GÜÇLENDİRİLMELİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SPOR KÜLTÜRÜ GÜÇLENDİRİLMELİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku